– Ще не так давно створювали безкоштовні катки на стадіонах та танцмайданчику в Чернівцях, – розповідає пенсіонер Дмитро, який, взявши ковзани, вийшов кататися на озері в парку "Жовтневий". Ходити у льодовий палац для мене, 68-річного пенсіонера, дуже дорого та й черги там великі. Тож взяв свої ковзани тридцятирічної давнини та вирішив підняти старечий настрій. А щодо безпеки... Лід достатньо міцний – це відчувається.
– Ми прийшли пограти у хокей, – каже Валерій, учень 9 класу. Навіть нові ковзани купив із цієї нагоди. На льодовому майданчику біля стадіону "Буковина" грати дорого. А тут і лід хороший, і кататися можна вдосталь ще й безкоштовно.
– Самі ковзанку робили, – поділилися школярі Сашко, Іванко та Антон. Кригу перевіряли – кидали велике каміння. На середині не катаємося – небезпечно.
– Для мене ковзанка – не просто розвага, а тренування, – каже Андрій, спортсмен екстрим-марафону. – У Чернівцях екстрим-марафону немає. Екстрим-марафон – це змагання з багатоборства: велосипед, біг, узимку лижі та ковзани, влітку – байдарка. Льодовий майданчик для мене замалий – на озері у парку "Жовтневий" зручніше. Лід тут достатньо товстий.
– Людей, скільки не попереджай, із ковзанок не проженеш, – каже начальник міської рятувальної станції на річці Прут Василь МАНИК. – Цього року ще нікого не доводилося рятувати. Майже постійно інструктуємо рибалок та попереджаємо через гучномовець відпочивальників про небезпеку.
Заходи безпеки на льоду:
лід може бути неміцним біля стоку води;
тонкий або крихкий лід поблизу кущів, очерету, під кучугурами;
обминайте ділянки, покриті товстим шаром снігу;
безпечним вважається лід: для одного пішохода – лід синюватого відтінку, товщиною не менше семи сантиметрів; для обладнання ковзанки – не менше 10-15 сантиметрів (масове катання – 25 сантиметрів).
9-01-2009, 11:10
0
1 748