Лікарі травмпункту обласної лікарні швидкої медичної допомоги фіксують збільшення кількості травмувань під час ожеледиці майже вдвічі. Щодня до травмпункту звертаються понад 60 осіб.
– Це катастрофа, – розповідає лікар-травматолог травмпункту лікарні швидкої медичної допомоги Ігор КОВАЛИШЕН. – Якщо до ожеледиці за день зверталися по допомогу близько 30 осіб, тепер фіксуємо понад 60 травмувань. Зазвичай під час падінь люди отримують переломи променевої кістки, травмування гомілково-ступневого суглоба. За п’ять днів ожеледиці постраждало майже 300 осіб. Як правило, це люди похилого віку.
– Аби безпечно ходити тротуарами, вибирайте правильне взуття з підошвами з мікропористої чи іншої м’якої основи, забудьте про високі підбори та ходіть, не поспішаючи, – радять у центрі пропаганди Головного управління МНС в області. – Людям похилого віку прогулянки в ожеледицю взагалі не бажані. Якщо є потреба вийти на вулицю, візьміть із собою палицю з гумовим шипом. У жодному разі не перебігайте дорогу під час ожеледиці.
– Узимку люди найчастіше звертаються, щоби підклеїли їм гуму до взуття, аби не ковзало, – розповідає майстер із ремонту взуття Пилип. – До підошви підклеюється м’яка, еластична та обов’язково різьблена гума, тоді можна сміливо ходити і в ожеледицю. Вартість профілактики – 20 гривень. Хоча знаю, що в народі є чимало й дешевших способів, як зробити взуття безпечнішим. (А. Бабчук)
4-01-2009, 11:31
0
2 047