Незважаючи на мокрий сніг і болото, біля розкішного будинку Олександра Сухорукова кипить робота: спеціалісти монтують систему електроопалення, встановлюють двері. Працювати є біля чого, адже хата має житлову площу понад 100 квадратних метрів. Причому з усіма зручностями. У кімнатах тепло, вхідні двері – броньовані.
Як каже господар, основні роботи здійснювала одна з київських фірм, однак справу не завершила: наприклад, чомусь до дверей немає замкових ручок. Доводять житло до ладу спеціалісти іншої організації – із Чернівців.
– Зустріти Новий рік хочемо з дружиною та чотирма дітьми у новому будинку, – каже Олександр Іванович. – Наразі ж мешкаємо у літній кухні.
Навпроти цієї добротної садиби – через дорогу – гарний будиночок з оригінальним архітектурним вирішенням. Мешкатиме тут 20-річний Ігор Голодрига. Хлопець залишився без батьків, бідував, спав у сусідів на долівці. Допомагали йому хто чим міг. Один із сільських активістів привіз йому диван, а члени сільвиконкому скинулися грішми і на ці кошти потерпілому викопали гарну криницю. Буде впорядковано і подвір’я біля будинку Голодриги. Хлопець і не мріяв, що матиме таке гарне сучасне житло.
Побували ми і на околиці села – біля прикордонної застави. Тут робітники прокладають до п’яти новеньких будинків газову мережу. Їм допомагають господарі.
– Разом із сім’єю мешкаю в будинку односельчан, які виїхали на заробітки за кордон, – розповідає Віктор СПАНАТІЙ. – Але хочу своєї домівки, тому докладаємо разом із хлопцями всіх зусиль, щоби це сталося ще до Нового року.
Радіє новому будинку й Віра ІСАК, яка теж наводить лад у новому приміщенні.
– Знаєте, ми колись теж постраждали від повені – 1969 року, – каже вона. – Але тоді навіть ніхто й не думав щось будувати потерпілим. Єдине, чим допомогли – виділили тонну цементу. А тепер нам побудували такі гарні будинки, що ми не можемо натішитися. Головне, щоби в хаті було тепло, тоді можна й переходити в неї жити.
Такої самої думки дотримуються й Віоріка Гребенюк, Валентина Боканча, Віталій Нука. Бо саме їхнім п’ятьом сім’ям, як потерпілим другої категорії, сільська рада виділила під забудову по п’ятнадцять соток землі. Їхні попередні будинки, хоч і не розвалилися від води, але непридатні для проживання, деякі хати вода підтоплювала щороку. Будує для цих людей житло кримська фірма "Кримзалізобетон".
– Наразі у нас ситуація така, – розповідає сільський голова Григорій ТІХУ. – Від літньої стихії маємо потерпілих першої категорії 26 родин. Є серед потерпілих як багатодітні сім’ї, так і одинокі люди, пенсіонери. Будували житло різні фірми, однак не всі виявилися спроможними здати об’єкти "під ключ". Це дві київські будівельні організації. Одна з них, наприклад, спромоглася закласти лише два фундаменти. Замість неї до роботи приступили інші, зокрема наш "Роднічок". Але доки владнали юридичні моменти, минув місяць. Тому зараз завершуються фактично три будинки. Питання полягає лише у підведенні газопостачання. Один із цих будинків здаємо в експлуатацію вже цієї п’ятниці. Приємно, що деякі з будівельних фірм не лише добротно звели будинки для потерпілих, але й подарували людям телевізори. Це фірми "Юсом" та ТОВ "Бам". Щасливий, що майже всі ті односельчани, які зазнали найбільшої шкоди від липневої повені, зустрінуть Новий рік у нових помешканнях.
Василь ГРИНЮК
25-12-2008, 13:03
0
2 163