RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » суспільство » «Щоби стати Дідом Морозом, треба бути добрим і мати бороду»

Артисти обласного театру ляльок Тарас КОЗЛОВСЬКИЙ та Євген СТОЛЯР – професійні Діди Морози. Перший виконує цю роль вже дев’ять років, а другий – сім.
– Щоби стати Дідом Морозом, треба бути добрим, любити дітей і мати довгу бороду, – жартує Тарас. – Ще в школі у старших класах я був на Новий рік Дідом Морозом. Пізніше виконував цю роль в училищі мистецтв, де навчався. Отож досвід маю. У театрі ми з Євгеном проводимо всі новорічні ранки та дитячі вистави. Мені подобається хоча би раз на рік бути добрим чарівником, створювати для дітей новорічну казку. Маленькі часто запитують: "А де ти живеш, Діду Морозе?". Відповідаю, що в казковій країні Лапландії. Цікавляться, чим я приїхав, чи привіз подарунки. Трапляються такі розумні школярі молодших класів, що можуть запитати, як мене насправді звати. На відповідь: "Дід Мороз" усміхаються, мовляв, знаю, який ти Дід Мороз.
"Коли одружився, дружина стала моєю Снігуронькою"
– У Діда Мороза найбільше вірять діти дошкільного віку, молодші учні вже сумніваються, а старші взагалі не вірять у цього казково-новорічного персонажа, – стверджує Євген. – Уперше цей костюм я теж одягнув в училищі. Оскільки був нехудим, то він аж тріщав на мені. А в театрі пошили вже спеціальний костюм для моєї фігури. Отож працюю Дідом Морозом уже сім років. Коли одружився, дружина стала моєю Снігуронькою. Було трохи комічно, коли вона зверталася до мене: "Дідусю Морозе", а я називав її своєю внучкою. Зараз у нас народилася маленька "сніжинка", тому доведеться шукати іншу Снігуроньку. Боюся, що нашій донечці буде важко повірити в Діда Мороза та Снігуроньку, бо вона приходитиме на наші репетиції, бачитиме, як ми з дружиною переодягаємося. Доведеться вигадати легенду, що справжні захворіли, тому попросили нас із мамою їх замінити. Повірить чи ні дитина в Діда Мороза – залежить, насамперед, від батьків. Якщо вони читають їй казки, розповідають різні історії, то вона мимоволі повірить у новорічне диво. А якщо тато з мамою кажуть: "Замовляй собі подарунок на Новий рік, і Дід Мороз тобі його принесе", то це, гадаю, не зовсім правильно. Подарунок повинен бути сюрпризом і не обов’язково дорогим. Часто батьки не виконують бажання дитини, купують щось інше, потім починаються сльози, нарікання, мовляв, ти, Діду Морозе, приніс мені машинку, а тато обіцяв літак. Це досить неприємно.
"Були випадки, коли переплутував квартири"
– Маленькі діти охоче танцюють навколо ялинки, співають, розповідають вірші. Головне для них – отримати якийсь подарунок чи сувенір, – каже Тарас. – Улюбленою піснею на ранках залишається давня як світ: "У лісі, лісі темному". А вірші діти розповідають про Новий рік, ялинку, тварин. Школярі вже соромляться виступати, ховаються один за одного. У нас є сценарій свята, але ми можемо й імпровізувати, вигадуючи щось своє, відповідно до ситуації. Узагалі з дітьми дуже легко працювати, на відміну від дорослих. Їх можна навіть по-доброму обманути – і вони повірять. Особливо вражають діти-сироти та інваліди, які теж приходять до нас на ранки. Мені здається, що Новий рік для них – особливе свято, від якого вони чекають якогось дива. І на мене дивляться такими широко розплющеними захопленими очима, що сам мимоволі віриш у своє перевтілення. Траплялося, що вже час закінчувати дійство, а діти тримають мене за руки і не відпускають. Одна дівчинка взагалі розплакалася, безперестанно повторювала: "Діду Морозе, я тебе дуже люблю і нікуди не відпущу". Ледве заспокоїли дитину.
– Інколи нас замовляють додому, причому не лише заможні люди, – розповідає Євген. – Заздалегідь домовляємося з родичами, куди виносити подарунки для дитини. Часто батьки самі все псують. Після мого вітання вони раптом кажуть: "Ну, все, Женя, тепер сідай з нами за стіл, будемо їсти салат "Олів’є". У такому разі я намагаюся вийти із ситуації, кажу, що не можу, бо розтану. Хоча є Діди Морози, про яких жартома кажуть: "Тільки побував у двох квартирах, а вже борода стала серветкою". Проте я не дозволяю собі такого, намагаюся підтримати імідж Діда Мороза. Хоча були випадки, коли переплутував квартири. Уже привітав господарів, вручив подарунки, а мені раптом телефонують на мобільний і запитують, чому я запізнююся.
За новорічну ніч можна заробити 600 доларів чи євро
Дід Мороз та Снігуронька останнім часом стали не лише казковими новорічними героями, а й своєрідним бізнесом для декого. "За тиждень-два можна заробити чималі гроші, – стверджує 30-річний Юрій. – Але це сезонний заробіток, тому немає змісту оформлятися як підприємець, щоби потім увесь рік сплачувати податки. Справа ця, можна сказати, "підпільна", на відміну від весільного тамади, який має роботу майже постійно. Вартість послуги кожен встановлює собі сам. Вона залежить від кількості людей і часу. Якщо це новорічний ранок у дитячому садку, то в середньому вартуватиме 160-200 гривень. Якщо корпоративна вечірка з великою кількістю людей – десь 300 гривень за годину. Стільки ж коштуватиме замовлення Діда Мороза додому. За новорічну ніч у ресторані вже сплачують у валюті – 600-700 доларів або євро".
Надія БУДНА
18-12-2008, 09:38
Коментарів 0 Переглядів 4 546

Теги -
У Чернівецькій області переходи громад до ПЦУ відбуваються менш інтенсивно, ніж у сусідніх областях

За попередньою інформацією ДТП з потерпілими.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.