RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Списати штраф, дозволити місяць-другий не повертати кредит – ці та інші пільги пропонують сьогодні банки тим позичальникам, у яких виникли проблеми з розрахунками. Різке збільшення невиплат по кредитах змушує банкірів впроваджувати спеціальні програми. Розраховувати на них можуть клієнти, які нададуть документи про те, що не можуть розрахуватися з банком з об’єктивних причин (наприклад, через затримку зарплати).
Щоб одержати відстрочку по кредиту або списання пені, клієнтові необхідно написати заяву, а також принести відповідні довідки. Рішення про те, надавати пільги у розрахунках позичальникові чи ні, залежить від політики конкретної банківської установи, а також від репутації позичальника. У клієнтів, які досі справно вносили платежі і вчасно повідомляють про причини затримки розрахунків, шансів отримати поблажку значно більше.
До того ж, чим швидше клієнт звернеться до банку з проханням про надання відстрочки чи інших пільг у погашенні кредиту, тим вигідніше для нього. Адже якщо позичальник не сплачує за кредитом не більше 60 днів, банк обмежується лише нагадуванням про необхідність внести платіж. Якщо це не дає результату, банк може прийняти рішення про продаж застави або звернутися в колекторські структури. Але і на цьому етапі залишається достатньо шансів, щоби позичальник зберіг своє майно, заплативши штраф і пеню (як правило, близько 0,5 -1% суми кредиту за кожен день несплати ).

Види банківських поступок
КРЕДИТНІ КАНІКУЛИ. Клієнт може отримати відстрочку з виплати тіла кредиту, при цьому відсотки він повинен вносити. Подібні програми пропонують "Укрсиббанк", "Укрсоцбанк", "Укргазбанк" та інші фінустанови. Термін таких канікул у кожному банку визначають по-різному: в одних це не більше трьох місяців, в інших строк вираховують індивідуально для кожного позичальника. "Треба також враховувати, що відстрочену суму буде перенесено і розбито на наступні періоди, що призведе до збільшення фінансового навантаження на клієнта надалі", – відзначили в управлінні кредитних продуктів роздрібного банкінгу одного з банків.

ЗБІЛЬШЕННЯ ТЕРМІНУ КРЕДИТУ. Наприклад, якщо клієнт брав позику на сім років, його погашення "розтягнуть" на 12 років. У такому разі кількість місячних платежів зросте з 60 до 120. Таким чином, тіло кредиту розбивається на більшу кількість періодів, внаслідок чого клієнтові легше буде платити.

СПИСАННЯ ПЕНІ, ЩО НАБІГЛА ЗА ПРОСТРОЧЕНІ ПЛАТЕЖІ. "За домовленістю з кожним клієнтом ми готові йти на поступки. Наприклад, це може бути у випадку, якщо в клієнта виникли непередбачені додаткові витрати і зарплати не вистачає на оплату кредиту. Або ж можуть бути ситуативні витрати: наприклад, у випадку весілля, хвороби, народження дитини тощо", – пояснив голова правління одного з банків Дмитро ГРИДЖУК.

ЗАПРОВАДЖЕННЯ ФІКСОВАНОГО КУРСУ ДОЛАРА. Скажімо, "Укрпромбанк" з дев’ятого грудня запровадив для тих позичальників, які взяли кредит у доларах, фіксований курс купівлі доларів США на погашення заборгованості на рівні 7,2 гривні. Як повідомляє прес-служба банку, таким чином кожен позичальник для погашення кредитної заборгованості та відсотків за користування кредитом буде мати можливість придбати долари за вказаним курсом до кінця року.

На замітку
Як поводитися "проблемному" позичальникові
1. Щоби не доводити ситуацію до крайніх заходів, і банки, і колектори радять бути чесними і не "ховатися в кущі". Тобто, якщо у позичальника виникли тимчасові фінансові труднощі, але він сам приходить в офіс і розповідає про свої проблеми, звичайно, в такому разі можна розраховувати на розуміння. Але при цьому необхідно розуміти, що вся заявлена інформація про причини фінансових проблем позичальника буде ретельно перевірена. Якщо йдеться про хворобу (операції), то необхідно мати лікарняний, при звільненні знадобиться виписка з трудової книжки. Як правило, банки йдуть назустріч клієнтам, які досі справно розраховували за позиками.
2. Якщо за справу стягнення боргів уже взялися колектори (тобто спеціалізовані фірми з повернення коштів від проблемних позичальників), не варто намагатися ухилитися від відповідальності. Слід аргументувати причини несплати (затримка зарплати, звільнення, хвороба тощо) і погоджуватися на умови проплат, які пропонує банк.
3. Якщо майно вже заарештовано, краще повністю або частково погасити заборгованість впродовж терміну, який колектор і банк дають до передачі справи в суд (один-два місяці), інакше заставу буде продано.
Надія МАКУШИНСЬКА
16-12-2008, 11:14
Коментарів 0 Переглядів 3 370

Теги -
Близько 5-ї години ранку патрульні отримали виклик про ДТП зі зникненням.

Чоловіка шукали майже пів сотні рятувальників

59-річний водій автомобіля "Renault Duster" наїхав на велосипедиста
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.