Відсутність снігу значно погіршує шанси мисливців на гарний трофей, але, незважаючи на це, кількість охочих отримати мисливський квиток, щороку зростає.
– Щотижня приймаємо іспити в декілька десятків претендентів на право стати професійним мисливцем, – розповідає перший заступник начальника обласного управління лісового господарства і мисливства Валерій КАШПОР. – Нині на Буковині нараховується 6200 мисливців (це більше, ніж у сусідній Івано-Франківській області). На екзамені з 24 питань потрібно дати правильну відповідь на 19. Причому, потрібно знати біологічні властивості лісових тварин, добре розумітися на мисливській зброї. Та найголовніше, треба досконало знати правила техніки безпеки на полюванні. Ліцензія на відстріл дичини – теж недешеве задоволення. Наприклад, дозвіл на відстріл кабана коштує від двох до трьох тисяч гривень, козулі – від однієї до півтори тисячі, оленя – від двох з половиною до п’яти тисяч гривень.
За словами Валерія Кашпора, цього року в області видано майже півтисячі дозволів на відстріл кабанів, козуль та оленів. Але, наприклад, з дозволених на відстріл 235 вепрів вдалося вполювати лише 65, з 241 козулі – 157. Вдалому полюванню заважає відсутність снігу, а через це наявність достатньої кількості корму для диких тварин.
Водночас штраф за вбитого оленя становить 15000 гривень, 8000 – за козулю, 10000 – за кабана, та 20000 – за лося. Недешево обходиться й несанкціоноване полювання на зайця-русака: штраф – 500 гривень. Наразі у Глибоцькому районі зафіксовано два браконьєрські випадки відстрілу дикого кабана та козулі. Справу передано до суду.
Василь ГРИНЮК