RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Щоби потрапити з Чернівців до Румунії, витратите приблизно годину. Саме тому Румунія – один з найпоширеніших маршрутів для турів у вихідний день. Про відпочинок там у вихідні розповіла "МБ" Юлія Тимощук.
Одне з найгарніших місць – університет
у Ясах
– З Чернівців ми виїхали о 8.00 в суботу і вже за годину були на кордоні, – каже Юля. – На перетин кордону витратили приблизно 1,5 години. А вже опівдні були у румунському містечку Ботошани. Містечко невеличке, подібне до Коломиї. Навіть розташування вулиць таке саме. Але, незважаючи на те, що місто невелике, тут ми мешкали у готелі європейського класу. Громадський транспорт містечка – трамваї та маршрутки.
Щоправда, визначних місць у Ботошанах немає, але тут дуже гарні церкви, які вражають іконостасами і кольоровою гамою. Якщо у наших церквах іконостаси розфарбовані спокійними кольорами, то в румунських – насичені яскраві фарби – жовті, сині.
Мене здивувало, що у церквах не запалюють свічки. Купуєш свічку в церкві, але, запалюєш їх в окремо збудованій каплиці.
У Ботошанах є і своє святе місце. Знаходиться воно над центральною магістраллю. Колись тут машина смертельно травмувала хлопчика, але сталося диво і він вижив. На честь цього встановили великий хрест, який вночі світиться вогнями.
Дорогою між Ботошанами та Ясами заїжджали до садиби-музею поета Михая Емінеску. Екскурсія коштує два леї.
Наступне місто, куди ми поїхали, – Яси, для порівняння воно трохи менше за Львів.
Насамперед вирушили до собору Святої Параскеви. Це одне з найвизначніших місць Румунії, особливо для паломників (тут зберігаються мощі Святої Параскеви). На церковних службах завжди дуже багато людей. І так само свічки у храмі не можна ставити. Це роблять у капличках, які розташовані навколо собору.
Варто відвідати у Ясах університет. Всередині він чимось подібний до математичного факультету Чернівецького національного університету. А при вході відвідувачів зустрічають кам’яні леви. В аудиторії університету, як і в нашому, старі парти і лавиці. Але найбільше мене вразила основна зала з надзвичайно гарними вітражами, великим куполом, ліпниною у романському стилі, старовинними меблями.
Визначне туристичне місце у Ясах – театр, біля якого гарний майдан із квітковими алеями. Тут же розташувався ярмарок картин і сувенірів.
З Яс наша група виїхала у неділю о 18.00, а вдома вже була о 23.00.
Міста чисті, а в селах і на дорогах багато сміття
– Щодо побуту Румунії, то він відрізняється від нашого не набагато, – продовжує Юля. – Я, наприклад, не побачила відмінностей у людях. Можливо, тому, що живемо недалеко один від одного. Дуже подібний одяг і манери. Але значно більше людей знають англійську мову, це стосується і молоді, і людей старшого віку. Також значна частина населення розуміє російську мову. Тобто можна їхати у подорож не лише з гідом, а й самостійно.
Їжа також не надто відрізняється від української. Їли з національної кухні традиційний румунський суп – чорбу, і звичайно, мамалигу з бринзою та шкварками.
Румунські міста досить чисті, будинки відремонтовані, а ось у селах, на дорогах та узбіччях вражали купи сміття. Молодь надає перевагу проживанню у місті, а в селах же переважно мешкають люди старшого віку.
Про те, що Румунія тепер входить до Євросоюзу, можна зрозуміти за дорогами. Вони тут справді хороші. З розміткою – навіть найменші вулички, а на переходах – обов’язкові пандуси для інвалідів. Ще одна європейська ознака Румунії – ціни. У супермаркетах вони переважно вищі за українські, хоча у продажу товари тих самих виробників – Туреччини, Китаю. Кава, наприклад, коштує три леї (це майже євро), чай – два леї, пиво – теж три леї. Бензин – понад два євро. Обід у простому кафе обійдеться приблизно у 10 євро. Загалом тур вихідного дня до Румунії обійдеться у 130-150 євро, а ще із собою бажано взяти 50 євро.

ЦІКАВЕ ПРО КРАЇНУ
До 1989 року комуністична Румунія була майже повністю закритою країною.
Три "кити" румунської кухні – свинина, кукурудза і вино. Найбільш популярні страви "чорба" – густий м’ясний суп з великою кількістю цибулі, "мітетеї" – посмажені на решітці ковбаски з рубленого м’яса.
Курс валют у Румунії: долар – 3 леї, євро – 3,8 леї.
Людмила ОСАДЧУК

Що відвідати
у Румунії
Сігішоара – місто у Трансильванії – найколоритнішій області Румунії. У спадок від правителів середньовіччя йому дісталися палаци зі шпилями, залишки фортець, монастирі, розписані зовнішніми фресками.

Замок Браун, або замок Дракули. Окрім відвідин цього містичного і відомого місця, можна зупинитися у курортному містечку Брашове, що знаходиться неподалік від замку. Зараз у Брашові знаходиться відомий гірськолижний курорт. Також у містечку можна послухати орган у Чорній церкві, яка знаходиться над містом – на узвишші 40 метрів. У ній також знаходиться найважчий у Румунії дзвін, який важить шість тонн.

Валахія. Це містечко виросло навколо монастиря. Місцевий аристократ Михай Кантакузино їздив святими місцями Синайського півострова і під враженням заснував монастир на батьківщині.

Бухарест. Столиця Румунії своїм статусом зобов’язана князю Цепешу. Залишки княжого двору збереглися і досі. У місті є пам’ятник вовчиці з немовлятами Ромулом і Ремом – символами Римської республіки та імперії, спадкоємцями яких вважають себе румуни. Вражає розмірами резиденція президента – друге у світі за розміром приміщення після Пентагону.

Мамая. Найбільший і найпопулярніший курорт Чорноморського узбережжя. Він розташований на тоненькій смужці суші. З одного боку курорт омивається озером, з іншого – морем. Пляжі залиті сонцем понад 12 годин. Неподалік від Мамаї знаходиться курорт Ейфорія Норд, відомий завдяки унікальному соляному озеру з цілющими грязями.
12-12-2008, 10:58
Коментарів 0 Переглядів 2 802

Теги -
Близько 5-ї години ранку патрульні отримали виклик про ДТП зі зникненням.

Чоловіка шукали майже пів сотні рятувальників

59-річний водій автомобіля "Renault Duster" наїхав на велосипедиста
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.