Молода пара після весілля вирішила відсвяткувати медовий місяць і зняла квартиру в одній із багатоповерхівок. З того часу сусіди втратили спокій. Галасливі компанії, гучна музика до ночі. Сусіди викликали міліцію. Забезпечувати порядок довелося дільничним інспекторам.
– Законом визначено норми допустимого шуму, який би не порушував права громадян, – розповів заступник начальника, начальник сектору громадської безпеки управління МВС в області Василь НІГДА. – З 22.00 до 8.00 забороняються гучний спів, викрики, голосна музика, салюти, феєрверки, стрілянина петардами. Якщо санепідемстанція зафіксує перевищення шуму, винних оштрафують.
Коли ваші сусіди вам докучають гучною музикою, слід написати заяву до райвідділу міліції. Дільничний, який працює на вашій дільниці, обов’язково перевірить скаргу, опитає сусідів. Але, щоби бути впевненим у своїй правоті, треба викликати працівників санепідемстанції, які зафіксують рівень шуму. Для цього необхідно написати заяву на ім’я головного лікаря санепідемстанції. За перевищення рівня шуму сусіди будуть оштрафовані (у разі, якщо у день рівень шуму перевищує 40 децибел, а ввечері – 30).
За даними міліції, найчастіше люди скаржаться на гучну музику, що лунає із сусідніх квартир або ж із барів і дискотек. Але боротися з адміністрацією нічних закладів міліція майже безсила. Адже, як правило, вони мають усі документи на свою діяльність. А місцева влада надає дозволи на роботу таких закладів до пізньої години. І музика з певних нічних закладів лунає і до 4.00, і до 6.00. У такому разі громадяни можуть оскаржувати рішення виконавчої влади лише у суді чи в прокуратурі.
А щодо феєрверків, то вони дозволяються лише до 22.00. Опісля маєте повне право скаржитися.
Антоніна БАБЧУК
ДО ТЕМИ
Штрафи за порушення правил дотримання тиші:
громадяни сплачують
від 85 до 255 гривень;
посадові особи та громадяни – суб’єкти господарської діяльності – від 255 до 510 гривень;
за повторних порушень впродовж року громадяни сплачують від 255 до 510 гривень, а суб’єкти господарської діяльності від 850 до 2550 гривень із конфіскацією звуковідтворювальної техніки.
Статистика
Впродовж 2008 року в області складено 325 протоколів
за порушення тиші, з них 157 – у Чернівцях.
11-12-2008, 10:59
0
8 270