Наближається улюблене свято дітвори – Миколая. За словами продавців, діти з кожним роком стають дедалі вибагливішими у виборі подарунків. Дівчата, які ще кілька років тому мріяли про ляльку Барбі, тепер замовляють різноманітні аксесуари для ляльок: коні та карету, фантастичний палац, піаніно з мікрофоном, чаклунський набір, іграшкову міні-кухню чи маленьку побутову техніку. У продажу для маленьких маминих помічниць є чимало іграшкової побутової техніки. Міксери, блендери, соковижималки, мікрохвильовки, праски, які лише імітують "дорослу" техніку. А от, скажімо, дитяча швейна машина має справжню голку з ниткою і шиє – при цьому коштує 40 гривень.
Для багатьох хлопців машинка з дистанційним керуванням уже теж перестала бути найбільшою мрією – тепер вони більше зрадіють, отримавши сервісний центр для автомобілів, великий гараж чи військову техніку. Школяреві сподобається шпигунський бінокль із фотокамерою, велика залізниця, потяг, який перевозить зоопарк, пожежна машина, дитяча майстерня, великий футбол, баскетбол, теніс, хокей.
Якщо це немовля,
то краще подарувати йому брязкальце
Продавці зауважують, що орієнтуватися на стать дитини не варто: досить часто дівчата в крамницях обирають машинки та роботів, а хлопці, навпаки, просять купити їм ляльку.
Найпростіше обрати подарунок для найменших дітей, віком до трьох років. Дитина ще в такому віці, що буде щаслива будь-якій новій забаві. Під час покупки слід оглянути, щоби подарунок не мав дрібних частин і деталей, гострих кутів та не злякав дитину. Подарунки повинні відповідати рівню розвитку дитини. Якщо це немовля, то краще подарувати йому брязкальце. Більш дорослим можна дарувати складніші іграшки (сьогодні багатий вибір іграшок, що розвивають координацію, спритність, логіку). Як новинку магазини сьогодні пропонують м’які іграшки, що зберігають тепло. Завдяки спеціальному наповнювачу такі іграшки, полежавши на батареї, ще довго залишаються теплими (ціна – від 150 гривень).
У віці від трьох до 12 років дитина вже має свої захоплення. Скажімо, шанувальникам футболу підійде футбольний м’яч, шиповані кросівки. У разі, якщо дитині подобається герой одного з мультсеріалів, можна подарувати їй іграшку саме з цим героєм. Також підійде комп’ютерна гра за мотивами мультсеріалу (якщо є ігрова приставка).
Дитині, старшій 12 років, догодити найскладніше. Тут необхідно врахувати інтереси дитини, інакше образи з її боку не уникнути.
Презент для дівчини-підлітка знайдете
в магазині прикрас
Магазин іграшок – далеко не єдине місце, де варто шукати подарунок. У книгарні сьогодні можна обрати книгу для будь-якого віку, починаючи з шестимісячних малюків. Енциклопедії для дівчаток чи хлопчиків, яскраві книги про тварин, про піратів, дитячі книги з історії, книги з описом того, як самостійно робити прикраси, усе це буде цікавим.
Гарний подарунок можна знайти і в магазині спортивних товарів. Тут все, що пов’язане з активними іграми: м’яч, велосипед, самокат, хокейна ключка, набір для тенісу, санчата.
Презент для дівчини-підлітка можна придбати в магазині прикрас – це не обов’язково повинна бути дорога річ, підійде і якісна біжутерія. Школярі, які захоплюються музикою, зрадіють компакт-диску улюбленого виконавця, новим колонкам, навушникам, mp3 плеєру.
Часто дорослі не намагаються догодити саме дитині і дарують шкільний портфель, взуття, светр або нову куртку. Але ж портфель або нову куртку батьки куплять у будь-якому разі, а дитина подарунка по суті не отримала. Також психологи не рекомендують дарувати дитині гроші.
Надія МАКУШИНСЬКА
НА ЗАМІТКУ
Перед покупкою іграшки фахівці обласного управління у справах захисту прав споживачів радять звернути увагу не лише на її зовнішній вигляд, а й на інструкцію та упаковку:
Іграшки підлягають обов’язковій сертифікації, вони повинні мати як гігієнічний висновок, так і сертифікат відповідності безпеці. Ці документи продавець зобов’язаний пред’явити на вимогу покупця. Інструкції до іграшок повинні бути українською мовою.
У магазині продавець повинен видати чек на товар. Якщо іграшка вам не підходить, впродовж 14 днів її можна повернути за умови, якщо нею ніхто не користувався. Поверненню не підлягають брязкальця для немовлят, м’які та гумові надувні іграшки.
На кожній забавці повинно бути вказано вікову категорію дітей. Якщо, наприклад, на товарі перекреслено від 0 до 3, це означає, що цю іграшку малюкам давати не варто.
Найбезпечніше придбати подарунки в магазині. Наприклад, м’які іграшки всмоктують усі запахи і шкідливі речовини, тож не варто купувати їх на розкладках поблизу автодоріг. Не можна брати для дитини іграшку-зразок, якy продавці виставляють на прилавок без упаковки, – мікробів на ній не злічити!
Ознакою ймовірної небезпеки є також неприємний (хімічний) чи "солодкий" запах від іграшки, особливо, якщо вона пофарбована у яскраві кольори.
Пам’ятайте, що іграшка формує ставлення маленької людини до рослинного й тваринного світу, до друзів, до добра і зла. Тому не варто пропонувати своєму синові чи доньці злі та страшні, неприродні та безглузді іграшки.