Майже всі матраци продавці називають ортопедичними. Але що ж таке ортопедичний матрац? Цей матрац не здатен вилікувати хворобу спини, а може лише допомогти хребту набути зручнішого положення і краще відпочити.
Тому, обираючи матрац, слід звернути увагу на кілька характеристик:
1. Пружинний блок. Його виготовляють на базі цільного блоку або з окремих пружин. У першому випадку пружини з’єднані між собою, у другому – незалежні, кожна вставляється в спеціальний мішечок. Тому такий матрац не скрипить. Чим більша кількість пружин, тим краща точкова еластичність.
2. Фільтр настилочний. Тверда прокладка між пружинним блоком і настилочним матеріалом, що зберігає оббивку від пружин. Переважно як фільтр (або твердий настил) використовують такий матеріал, як спанбонд або спеціальний термопресований войлок.
3. Наповнювач – це те, що перебуває між пружинним блоком й оббивною тканиною. Основні матеріали, що використовують як настил: ватин, войлок, поролон, латекс, кінське волосся, койра (кокосове волокно). Гіршим наповнювачем вважається ватин через схильність до скочування. Поролон має високі властивості пружності й еластичності. Але якщо він низької якості, то швидко просідає. Ще один недолік – він добре вбирає вологу. Латекс і кінське волосся донедавна були найкращими наповнювачами. Але в багатьох кінське волосся викликає алергію. Тому дедалі більше виробників замінює його на койру.
4. Оббивка. Кращими (і найдорожчими) для оббивки матраців вважаються жакардові тканини. Вони мають високу щільність, міцні й довговічні. Щодо складу тканини, то оптимальне співвідношення 60% бавовни й 40% синтетики.
Є також безпружинні ортопедичні матраци – їх виготовляють переважно з кокосової койри та латексу. Ця основа підходить тим, кому потрібен більш жорсткий ортопедичний матрац. Безпружинні матраци також рекомендують дітям та підліткам.
Перевірка якості: натискайте на поверхню матраца, вона повинна бути щільною й пружною. Поставте матрац на підлогу коротким ребром, притуліть його до стіни під кутом, він повинен зберігати форму й практично не гнутися під власною вагою. Якщо матрац прогинається більш ніж на 25 см, значить у нього неякісний пружинний блок.
Надія ВАСИЛИШИН
ПОРАДИ
Анатолій Бобир,
КАНДИДАТ МЕДИЧНИХ НАУК:
Поверхня матраца повинна бути рівномірно пружною. Розкладні дивани цього забезпечити не можуть. Тому, якщо інших спальних місць у вас немає, на розкладний диван кладіть наматрацник –
спеціальний тонкий матрац.
Чим молодший користувач, тим жорсткіші моделі йому підходять. Старшим слід обирати м’якші матраци.
Для людини вагою від 60 до 90 кілограмів підійде будь-яка модель. Тим, хто важить від 40 до 60 кг, підійдуть м’які матраци. При вазі понад 90 кілограмів слід зробити вибір на користь найбільш жорстких із моделей.
Людям, які ведуть активний спосіб життя, слід обрати більш жорсткий матрац, а тим, хто зі спортом не дружить, краще купити м’якшу модель.
При хронічних захворюваннях, після операцій і травм матрац підбирається за порадами лікаря.
Покупець повинен сам полежати на матраці й обрати ту модель, яка відповідає його уявленням про комфортний відпочинок.