З наступного року педіатри значно рідше навідуватимуться до новонароджених дітей. Із січня у дію вступає рішення, яке практично відміняє дитячий патронаж. З цього періоду для огляду батьки повинні з малюками навідуватися до дитячої поліклініки.
– Раніше педіатри до новонародженої дитини повинні були приходити тричі на місяць і плюс щомісяця батьки йдуть із немовлям у поліклініку, – розповідає начмед міської дитячої поліклініки Валентина КОСТЮК. – Згідно з наказом, тепер патронаж дітей до трьох років буде відбуватися таким чином: на першому місяці життя лікар навідує малюка раз на тиждень, а вже потім батьки для профілактичних оглядів ходять у поліклініку. Потім на першому році життя дитини лікар приходить додому раз на місяць, на другому році життя – раз на півроку, на третьому році життя – раз на рік. Загалом до трьох років повинно відбутися 13 оглядів лікаря і шість оглядів медсестри, з них лише чотири – вдома. Це стосується лише здорових дітей, за потреби лікар може призначати і більше оглядів.
– Є ще одне нововведення, – продовжує Валентина Іванівна. – Раніше на першому місяці життя дитину мали оглянути вузькі фахівці, наприклад, невропатолог, ортопед тощо. Тепер дільничний лікар визначатиме, чи потрібно малюка направляти на консультацію до вузькопрофільованих фахівців. Таким чином ці лікарі будуть трохи розвантажені і не змушені оглядати всіх, а лише тих дітей, кому це потрібно.
Окрім того, у дев’ять місяців дитині обов’язково повинні зробити аналіз крові на гемоглобін, щоби виявити анемію. А медичне втручання – лише за згодою батьків.
Новий наказ педіатри оцінюють позитивно. Кажуть, що таким чином удасться виховати батьків і підвищити їхню відповідальність за дитину. Але лікарі все ж побоюються, що дехто з батьків не навідуватиметься з дитиною на огляди до поліклініки. У такому разі педіатри приходитимуть додому.
Людмила ОСАДЧУК
9-12-2008, 11:10
0
2 840