Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко відвідала з робочим візитом Новодністровськ четвертого грудня. Глава уряду побувала на будівництві Дністровської ГАЕС, де завершується монтаж першого агрегату. З 22 грудня перший енергоблок ГАЕС розпочне працювати в режимі пробного запуску, а для остаточного налагодження роботи обладнання потрібен рік. Запуск ГАЕС на повну потужність дозволить здешевити електроенергію.
За словами енергетиків, агрегат, який має вагу понад тисячу тонн, даватиме 450 тисяч кіловат енергії на рік. На його будівництво потрібно 700 мільйонів гривень (виділено трохи більше 160 мільйонів гривень і енергетики працюють у борг). Подібного об’єкту у Європі немає.
Глава уряду наголосила на тому, що Дністровська ГАЕС є національною гордістю, оскільки під час її будівництва використано обладнання та комплектуючі винятково українських виробників. – Такий об’єкт, як Дністровська ГАЕС, в черговий раз засвідчує, що країна у важкий час світової фінансової кризи може бути самодостатньою і здатна забезпечувати себе усіма необхідними ресурсами, – сказала прем’єр-міністр. Вона запевнила, що добудова Дністровської ГАЕС і надалі фінансуватиметься з держбюджету, відповідно до плану.
Нині в паливно-енергетичному комплексі країни є 16 потужних об’єктів, введення в експлуатацію яких дозволить дати нові робочі місця і покращити енергетичну незалежність.
Міністерство палива та енергетики присвоїло Юлії Тимошенко звання "Почесний енергетик України" – за ту увагу, яку вона приділяє розвитку енергетики на посаді прем’єра. Про це повідомив у Новодністровську Міністр палива та енергетики Юрій ПРОДАН. Детальніше про візит прем’єра читайте у наступному числі "МБ".
Василь ГРИНЮК
ДОВІДКА
ектною потужністю гідроакумулююча станція Європи. Загалом у світі є лише шість таких потужних гідрооб’єктів. Станція покликана згладжувати пікові навантаження виробництва і споживання електроенергії в Україні. Першу чергу в складі трьох гідроагрегатів планується завершити 2011 року. Загальна вартість проекту – 3,5 мільярда гривень. З них уже профінансовано і освоєно понад 1,6 мільярда гривень. Проектом будівництва ГАЕС передбачено спорудження семи гідроагрегатів.
5-12-2008, 10:56
0
1 790