RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Данія відома, насамперед, казкарем Гансом Христіаном Андерсеном. Про Снігову королеву, Дюймовочку, гидке каченя знають всі діти світу. А героїня його казки Русалонька стала символом цієї країни та її столиці. Аліна КРУГЛЕЦЬКА, начальник управління праці та соціального захисту населення міськради, яка нещодавно побувала в Копенгагені на запрошення датської неурядової організації "Школа Кофоеда", де переймала досвід роботи із соціально незахищеними громадянами, із захопленням розповіла про побачене.
Вандали двічі відпилювали голову скульптурі Русалоньки
– Для мене Данія була країною, про яку я знала лише з уроків географії. Звичайно, ми не могли не навідатися до знаменитої Русалоньки, яка знаходиться на морському узбережжі, – розповіла Аліна Круглецька. – Біля скульптури ми побачили сотні людей. Складається враження, ніби Русалонька щойно вийшла з морської піни та присіла відпочити на камені. Екскурсовод розповів, що скульптору було надзвичайно важко відшукати жінку, яка погодилась би позувати оголеною. Це зробила його дружина. У Данії теж є свої вандали. Вони двічі відпилювали голову казковій істоті, яку доводилося відновлювати. Тому первісна скульптура зазнала деяких змін.
Але особливо нас вразив район у центрі Копенгагена, який величають країною "Християнією", хоча він не має жодного стосунку до християнства. Це "місто в місті" виникло 1971 року, коли колишні військові казарми захопили хіппі. Вони заявили про те, що залишають "буржуйське" суспільство, створили власний район і почали жити так, як їм подобається. До цього часу хіппі продовжують мешкати у "Християнії". Тут народилися їхні діти, які продовжують традиції батьків. Зараз тут мешкає біля вісімсот осіб. Користуючись всіма благами цивілізації, вони нічого не платять. При виході висить напис, що, повертаючись, ви йдете в Європейський Союз. Там ми побачили класичні бочки, біля яких гріються члени комуни, блошиний ринок. Одягнуті люди хто в чому, зовнішнім виглядом нагадують бездомних. Багато хто тримає собак – відгодованих, з ошийниками.
Усі – на велосипедах, є навіть сімейні
– Копенгаген – надзвичайно правильне місто в екологічному плані, – стверджує пані Аліна. – З вікна нашого готелю було видно сотні вітряків, які не тільки прикрашають краєвиди, а й виробляють до 30 відсотків всієї енергії Данії. У водоймах дуже чиста вода. Люди ведуть здоровий спосіб життя. Копенгаген можна назвати столицею велосипедів, які можна взяти напрокат. Є навіть муніципальні – білого кольору. Є великі сімейні велосипеди, на яких батьки їдуть разом із дітьми, навіть немовлятами. Люди поважного віку теж завзято крутять педалі. До цього мешканців спонукає і дорогоий проїзд в громадському транспорті. Один раз проїхався і виклав суму, за яку можна пообідати в ресторані.
– Майже всі будинки в Копенгагені з червоної цегли. І це виглядає досить гарно, – стверджує Аліна Круглецька. – У місті дуже багато птахів – голубів та чайок. Їх дуже люблять, годують. Також багато фонтанів, є надзвичайно гарні, доглянуті парки. Цікаве метро, де електричками керують за допомогою комп’ютерів і зовсім немає водіїв. Для "зайців" великі штрафи, тому всі намагаються платити за проїзд.
Королева до сина їде через площу машиною
– У Данії з великою повагою і симпатією ставляться до королівської родини, підкреслюючи її демократичність, – продовжила свою розповідь пані Аліна. – Ми побували біля будинку, де проживає наслідний принц. А на протилежному боці площі – резиденція королеви, його мами. Існує певний етикет. Коли королева хоче побачитися зі своїм сином, вона обов’язково сідає в машину та переїжджає через площу.
– Ми виявили досить приємний факт – скрізь у Данії, навіть у найменших магазинчиках, можна розраховуватися нашими зарплатними карточками. Провів нею, отримав чек – і все. До речі, в Данії не євро, а датська крона. Ціни на продукти та одяг, порівняно з нашими, набагато вищі. Скажімо, обід на чотирьох осіб обходиться десь у вісімсот крон. Футболка із символом Данії коштує сто крон, звичайна листівка – не менше 15-20 крон. Та враховуючи, що середня місячна зарплата у датчан 20 тисяч крон, це досить нормально.
Надія БУДНА
5-12-2008, 10:37
Коментарів 0 Переглядів 2 208

Теги -

Чоловіка шукали майже пів сотні рятувальників

59-річний водій автомобіля "Renault Duster" наїхав на велосипедиста

Зіткнувся "Lexus" з мікроавтобусом "Ford"
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.