RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » суспільство » У Копенгагені їздять на велосипедах і є країна «Християнія»

Данія відома, насамперед, казкарем Гансом Христіаном Андерсеном. Про Снігову королеву, Дюймовочку, гидке каченя знають всі діти світу. А героїня його казки Русалонька стала символом цієї країни та її столиці. Аліна КРУГЛЕЦЬКА, начальник управління праці та соціального захисту населення міськради, яка нещодавно побувала в Копенгагені на запрошення датської неурядової організації "Школа Кофоеда", де переймала досвід роботи із соціально незахищеними громадянами, із захопленням розповіла про побачене.
Вандали двічі відпилювали голову скульптурі Русалоньки
– Для мене Данія була країною, про яку я знала лише з уроків географії. Звичайно, ми не могли не навідатися до знаменитої Русалоньки, яка знаходиться на морському узбережжі, – розповіла Аліна Круглецька. – Біля скульптури ми побачили сотні людей. Складається враження, ніби Русалонька щойно вийшла з морської піни та присіла відпочити на камені. Екскурсовод розповів, що скульптору було надзвичайно важко відшукати жінку, яка погодилась би позувати оголеною. Це зробила його дружина. У Данії теж є свої вандали. Вони двічі відпилювали голову казковій істоті, яку доводилося відновлювати. Тому первісна скульптура зазнала деяких змін.
Але особливо нас вразив район у центрі Копенгагена, який величають країною "Християнією", хоча він не має жодного стосунку до християнства. Це "місто в місті" виникло 1971 року, коли колишні військові казарми захопили хіппі. Вони заявили про те, що залишають "буржуйське" суспільство, створили власний район і почали жити так, як їм подобається. До цього часу хіппі продовжують мешкати у "Християнії". Тут народилися їхні діти, які продовжують традиції батьків. Зараз тут мешкає біля вісімсот осіб. Користуючись всіма благами цивілізації, вони нічого не платять. При виході висить напис, що, повертаючись, ви йдете в Європейський Союз. Там ми побачили класичні бочки, біля яких гріються члени комуни, блошиний ринок. Одягнуті люди хто в чому, зовнішнім виглядом нагадують бездомних. Багато хто тримає собак – відгодованих, з ошийниками.
Усі – на велосипедах, є навіть сімейні
– Копенгаген – надзвичайно правильне місто в екологічному плані, – стверджує пані Аліна. – З вікна нашого готелю було видно сотні вітряків, які не тільки прикрашають краєвиди, а й виробляють до 30 відсотків всієї енергії Данії. У водоймах дуже чиста вода. Люди ведуть здоровий спосіб життя. Копенгаген можна назвати столицею велосипедів, які можна взяти напрокат. Є навіть муніципальні – білого кольору. Є великі сімейні велосипеди, на яких батьки їдуть разом із дітьми, навіть немовлятами. Люди поважного віку теж завзято крутять педалі. До цього мешканців спонукає і дорогоий проїзд в громадському транспорті. Один раз проїхався і виклав суму, за яку можна пообідати в ресторані.
– Майже всі будинки в Копенгагені з червоної цегли. І це виглядає досить гарно, – стверджує Аліна Круглецька. – У місті дуже багато птахів – голубів та чайок. Їх дуже люблять, годують. Також багато фонтанів, є надзвичайно гарні, доглянуті парки. Цікаве метро, де електричками керують за допомогою комп’ютерів і зовсім немає водіїв. Для "зайців" великі штрафи, тому всі намагаються платити за проїзд.
Королева до сина їде через площу машиною
– У Данії з великою повагою і симпатією ставляться до королівської родини, підкреслюючи її демократичність, – продовжила свою розповідь пані Аліна. – Ми побували біля будинку, де проживає наслідний принц. А на протилежному боці площі – резиденція королеви, його мами. Існує певний етикет. Коли королева хоче побачитися зі своїм сином, вона обов’язково сідає в машину та переїжджає через площу.
– Ми виявили досить приємний факт – скрізь у Данії, навіть у найменших магазинчиках, можна розраховуватися нашими зарплатними карточками. Провів нею, отримав чек – і все. До речі, в Данії не євро, а датська крона. Ціни на продукти та одяг, порівняно з нашими, набагато вищі. Скажімо, обід на чотирьох осіб обходиться десь у вісімсот крон. Футболка із символом Данії коштує сто крон, звичайна листівка – не менше 15-20 крон. Та враховуючи, що середня місячна зарплата у датчан 20 тисяч крон, це досить нормально.
Надія БУДНА
5-12-2008, 10:37
Коментарів 0 Переглядів 2 198

Теги -
У Чернівецькій області переходи громад до ПЦУ відбуваються менш інтенсивно, ніж у сусідніх областях

За попередньою інформацією ДТП з потерпілими.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.