До “МБ” звернулися працівники загальноосвітньої школи №4 зі скаргою на те, що у навчальному закладі немає води. Через це неможливо помити посуд у їдальні, прибрати приміщення, а в одному з корпусів забився туалет. Кореспондент “МБ” навідалася до школи, щоби розібратися у ситуації.
Спускаємося в підвальне приміщення, де розташована їдальня. Працівники відкручують кран до максимуму, але напір води все одно слабкий.
- Це ще нормально, - кажуть мені. – Доки не знайшли причину – тріснуту трубу – і тимчасово не перемотали її ізострічкою, три місяці води майже взагалі не було. Текла лише невеличкою цівкою, та й то коли всі інші крани були закручені. Доводилося відрами і баняками носити воду з котельні. Потім нам купили шланг, який провели з котельні в їдальню, і ним ми розливали воду у відра. Нам потрібно багато води, адже у нас харчуються також учні ЗОШ №2, бо там їдальню зачинено на ремонт. Також ми готуємо гарячий обід дітям-сиротам у школах №10 та №17. Тим часом санітарно-епідеміологічна станція постановила “забезпечити задовільне регулярне водопостачання на харчоблоці”.
Завідувач виробничим відділом школи Ніна Олексіївна виносить з підвалу водопровідну трубу, яку нещодавно замінили на нову.
- Подивіться – вона вся потріскана, іржава, - каже Ніна Олексіївна. - І такі труби у нас всюди - все протікає.
Пані Ніна демонструє і тени – нагрівачі проточної води.
- Якщо тени не наповнені до верху водою, вони горять, і їх потрібно ремонтувати, а це недешево обходиться, - пояснює жінка. - А через нестачу води тени заледве вдається наповнити до половини.
Директор ЗОШ №4 Іван ТИВОНЯК пообіцяв, що вже найближчим часом у школі замінять труби, і нарешті, з’явиться вода.
- Останнім часом напір у центральній частині міста слабкий – до двох атмосфер, - зауважує Іван Ярославович. – Через це слабкий напір і в нас. Крім того, у нас старі труби, які потрібно замінити. А тепер додалася ще одна проблема – у теплотрасі знайшли витік тепла, і зараз усі сили сконцентрували на цьому, адже тепло потрібно подавати насамперед. (Галина МАРКІВ)