RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Мешканці будинку №2 на вулиці Чкалова Світлана Семінюк та Зінаїда Гуріна вже вісім років судяться із сусідом, який самовільно прибудував двоповерхову споруду. Як наслідок їхнє житло опинилося під загрозою руйнування. Будинок, якому більше ста років, почав розвалюватися.
Про цю віллу пишуть у книгах
Кореспондент “МБ” довго не могла потрапити на подвір’я будинку, бо висока хвіртка з вулиці Чкалова була замкнена на замок. Обійшовши навкруги декілька разів, натрапила на ще один вузький вхід з Головної. Його мешканці змушені були обладнати після того, як забудовник перекрив та привласнив центральний заїзд. Новий цегляний двоповерховий будинок виглядає досить потворно на тлі вишуканої старої споруди. Його впритул прибудовано до неї та значно перевищує за висотою. Світлана Семінюк, мешканка третьої квартири, показує прорубаний вхід у старому будинку на місці колишнього вікна та встановлені металопластикові двері. У своїй квартирі пані Світлана демонструє глибокі кількасантиметрові тріщини на стінах, які прикриває старими шпалерами. Стелю підпирають дві товсті балки. Підіймаємося сходами на горище. Перекриття будинку буквально “розлазиться” по швах. А на тому місці, де забудовник прорубав вхід, стеля глибоко прогнулася. Враження таке, що вона ось-ось упаде.
- Наш будинок внесено до переліку пам’яток та об’єктів культурної спадщини Чернівців, тому його не можна перебудовувати, – стверджує пані Світлана. – Він був споруджений 1903 року. Ця дата значилася на флюгері, встановленому на будинку. З архівних документів я дізналася, що це “аристократична вілла у стилі модерн із романтичними інтерпретаціями”. Йдеться про дві рідкісної краси вежі на даху. Про наш будинок розповідав Василь Селезінка у своїй передачі “Місто моєї любові” та в однойменній книзі. Його приїжджали фотографувати з інших міст, щоби збудувати церкву з такими вежами. Такого будинку більше не побачите ніде. Він, справді, унікальний.
“Не підписуйте звернення сусідів!”
- Я народилася в цьому будинку, чим дуже пишаюся, – продовжує свою розповідь жінка. – Із сусідами ми завжди жили дружно, всім ділилися, залишали дітей, ключі одне в одного. З нашим теперішнім сусідом Святославом Паламарем спочатку теж жили добре. Одного разу він прийшов до нас із проханням підписати заяву про вирівнювання стіни. Наш будинок – дуже складної конструкції, з різними вигинами, тому ми підписали документи. Це була наша фатальна помилка. Тож хочу застерегти всіх мешканців міста: не підписуйте жодних звернень ваших сусідів, навіть найкращих, бо пізніше будете мати багато клопоту. Після нашого дозволу Святослав швидко зрубав дерева біля центрального входу з вулиці Чкалова, захопив частину нашого подвір’я і почав будівництво. За три місяці він спорудив двоповерховий будинок. Сусід робив жахливі речі: буквально врізався у старий будинок, прибудувавши до нього бетонний фундамент, зробив глибокий підвал, другий поверх поклав безпосередньо на стіну. І наш будинок почав “розповзатися” в різні боки.
Стеля ледь не впала на доньку
За вісім років мешканці зверталися у всі інстанції та служби, які тільки є в місті. Їхню скаргу перевіряли десятки різних комісій. Будинок обстежував незалежний Західно-український експертно-консультативний центр. Ще 2003 року він зафіксував глибокі тріщини у квартирах № №2, 3, деформацію горища. У його висновках зазначається, що наслідки самочинного будівництва та збільшення навантаження на стару споруду можуть бути непередбачуваними. Після цього стелю у квартирі №3 підперли двома балками. Якось Світлана Семінюк побачила вранці на подушці доньки великий шматок штукатурки, що відпала від стелі. Ліжко довелося переставити в інше місце. 2003 року мешканці звернулися до Першотравневого райсуду, який наклав арешт на будівництво.
- Усі вісім років ми боролися не стільки із сусідом, скільки з нашою жахливою системою, – запевняє пані Світлана. – Першотравневий райсуд, який розглядав нашу справу п’ять років, виніс рішення на користь сусіда. Нам відмовили у знесенні самовільної добудови, зате визнали право власності Святослава та дозволили завершити будинок. Тоді ми звернулися до Апеляційного суду Чернівецької області. Його рішення надзвичайно цікаве – “і нашим, і вашим”. Ним скасовується право власності на самочинну забудову, проте нічого не йдеться про її знесення. Тобто робіть, що хочете, а ми вмиваємо руки. Сусід, звичайно, скористався цим двояким рішенням. Він почав швидко закінчувати будівництво. Ще й умудрився у старому будинку на місці вікна прорубати вхід і встановити двері. Після цього ми опинилися під ще більшою небезпекою. Я особисто зустрічалася з міським головою Миколою Федоруком. Йому теж дуже не подобається це будівництво, він теж прагне його знесення. Та сусід не зважає на це, каже, що робитиме ще одну прибудову на захопленому незаконно подвір’ї. Невже ніхто не може його зупинити?
- Я вже стомилася від цього конфлікту, – скаржиться Зінаїда ГУРІНА, 70-річна мешканка квартири № 2, показуючи великі тріщини у кімнаті. – Не можу спати, боюся, що вночі впаде стеля. Швидку викликаю мало не щодня. Сусід каже, що поховає нас під уламками. Влада виявилася безпомічною. Ми залишилися наодинці зі своєю проблемою. (Надія БУДНА)

Коментарі

Олена ПУШКОВА, завідувач сектору пам’яток архітектури:
- Будинок №2 на вулиці Чкалова справді значиться у переліку пам’яток та об’єктів культурної спадщини Чернівців. А це означає, що він перебуває під охороною держави та міської влади. І будь-яка перебудова чи добудова суворо заборонена. До нас звернулися мешканці зазначеного будинку зі скаргою. Буде створено комісію, яка розбиратиметься із цією проблемою. Та вже зараз можу сказати, що жодних дозволів та погоджень на будівництво у забудовника не було. Це самочинне будівництво. Дивують рішення судів. Після такої їхньої “політики” нам буде надзвичайно важко добитися правди. Звичайно, порушника будемо штрафувати, хоча законодавство в цьому плані дуже недосконале: максимальна сума штрафу становить 170 гривень. Будемо звертатися до прокуратури, щоби вона теж підключилася до вирішення цієї проблеми. Хоча я прихильниця того, що треба розвалювати самовільні забудови та прибудови, а потім нехай розбираються та судяться з нами. З такими людьми по-іншому не можна.

Олександр ВДОВИЧЕНКО, заступник начальника відділу оперативного реагування на самочинне будівництво:
- Будівництво на вулиці Чкалова, 2, стовідсотково самочинне. Забудовник незаконно захопив земельну ділянку і без жодних документів та проекту здійснив двоповерхову добудову до споруди – пам’ятки архітектури. Ми будемо звертатися до Держкомзему, в якого більше можливостей покарати порушника. Поки що сесією міської ради не прийнято розроблене нашим відділом положення про самочинне будівництво. Зараз воно доробляється і розглядатиметься на грудневій сесії. Після його ухвалення нам буде легше розбиратися із самовільними забудовниками. А мешканці будинку № 2 на вулиці Чкалова можуть оскаржити рішення районного та Апеляційного судів у Верховному суді. Ми порадили їм звернутися туди.
Редактор: Igor
4-12-2008, 11:36
Коментарів 0 Переглядів 1 709

Теги -

Чоловіка шукали майже пів сотні рятувальників

59-річний водій автомобіля "Renault Duster" наїхав на велосипедиста

Зіткнувся "Lexus" з мікроавтобусом "Ford"
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.