RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Вікторові Семенюку друзі та родичі свого часу пророкували музичну кар’єру. Ще з першого класу він грав у симфонічному оркестрі музичної школи і не уявляв себе без скрипки. Та потяг до батьківського мундира все ж взяв гору. Будучи оперативним черговим Головного управління МНС в області, він виїжджає на надзвичайні ситуації, пожежі, серйозні дорожні аварії, а вдома грає друзям та рідним на скрипці. Та з нетерпінням очікує з дня на день народження донечки, аби їй передати любов до музики та творчості.
– Скрипка завжди зі мною, – розповідає помічник начальника зміни оперативного відділу оперативно-координаційного центру Головного управління МНС в області Віктор СЕМЕНЮК. – Жодна вечірка чи корпоративний захід не обходиться без неї. Друзі завжди просять зіграти українську народну музику. Люди втомилися від електронної музики. Зараз цінується живий звук. Звучанням скрипки вмію зачарувати й розвеселити людей. Є скрипка – тамади не треба. На слух зіграю будь-яку мелодію – від металіки до поп-музики. Зі своєю скрипкою ніколи не пропаду, не залишуся без роботи й шматка хліба.
– Чому не намагалися зробити кар’єру музиканта?
– Бути музикантом у нашому житті – непрактично. Це я зрозумів, ще навчаючись у школі. Скрипка – це насамперед хобі, відпочинок для душі. А робота повинна бути роботою. На зарплату професійного музиканта важко прожити. А щоби знайти підробіток і грати з музиками на якійсь вечірці чи весіллі, вищої музичної освіти не потрібно. Вистачить і моєї музичної школи. Я свого часу грав на різних святах – від проводів до весіль. Будучи ще школярами, разом із друзями з Кіцманського будинку творчості та юнацтва створили вокально-інструментальний ансамбль. Добре заробляли. Бувало, що за вечір гості за окремі композиції платили нам вдвічі більше, ніж домовлялися з господарем заходу. Потім, вже навчаючись у технікумі, закинув скрипку, не вистачало часу. Та не надовго. Влаштувавшись на роботу, попросився у фольклорний колектив. З цим колективом ми об’їздили майже всю країну. Були учасниками двох міжнародних фестивалів у Польщі та Румунії. Найбільше запам’яталося, як українці на сході розглядали наші народні костюми. Для них таке яскраве вбрання було дивиною.
– Як стали рятувальником?
– Мабуть так повинно було статися. Після армії працював ветеринаром. А на роботу до пожежної частини мені запропонував піти знайомий. Рядовим пожежником пропрацював у Кіцманському районі чотири роки, доки не підвищили аж до начальника тилу оперативного відділу оперативно-координаційного центру. Після десяти років служби не уявляю себе ні без мундиру, ні без скрипки.
– Що пригадується з вашого першого виїзду на пожежу?
– Ритуал посвяти у пожежники. Того дня я довго ганявся навколо пожежної машини за начальником караулу, який, після першого мого виїзду на пожежу, посвятив мене напором води з пожежного рукава. Як згадаю, досі сміюся. Тоді я ще не знав про обов’язковий ритуал – не вийти сухим з пожежі. Перший виїзд був дріб’язковим – горів стіг сіна під господарським навісом. Ми його швидко загасили. Та того дня я їхав додому змоклим до нитки.
– Скрипка виручає на службі?
– Я б сказав, гармонійно поєднується. На роботі у свята просять зіграти українські народні мотиви. Чомусь вважається, що людина у погонах не здатна на творчість. Пригадую, якось на Петрівському ярмарку ми з колегами сиділи у кафе "Літо", що у парку Шевченка. Туди ж зайшли музики. Підійшов до скрипаля й кажу: "Пане капельмейстере, дай поводити смичком". З третього разу музика таки простягнув мені інструмент. Взяв лишень до рук скрипку й мені вже підспівували відвідувачі кафе. Оркестр підхопив мелодію. Люди підбігали з грошима аби замовити улюблену музичну композицію. Грали все – аж до загальновідомої "Мурки". Музика здатна згуртувати людей, у цьому її сила.
Антоніна БАБЧУК
4-12-2008, 11:17
Коментарів 0 Переглядів 2 325

Теги -

Чоловіка шукали майже пів сотні рятувальників

59-річний водій автомобіля "Renault Duster" наїхав на велосипедиста

Зіткнувся "Lexus" з мікроавтобусом "Ford"
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.