Попит на супутникове телебачення зростає. Фахівці пояснюють це тим, що зникла трансляція багатьох російських телеканалів через кабельні мережі.
У Чернівцях фірми сьогодні пропонують встановити "тарілку" з усім необхідним обладнанням за ціною від 750 гривень. Мешканці області нині мають змогу дивитися понад 50 відкритих каналів українською і російською мовами і ще понад 800 – іншими.
Є також так звані "закриті" канали – їх перегляд платний. Сигнал цих каналів кодується, і за доступ до перегляду потрібно платити щомісячну абонплату.
– Таку кількість каналів, як супутникове телебачення, сьогодні ніхто не може запропонувати, – каже Олександр ПЕЛЕХ, представник компанії "Ses Sirius". – Завдяки супутнику навіть жителі малих сіл можуть приймати значну кількість каналів.
За словами регіонального представника компанії "Vision-TV" Олександра СТЕПАНЕНКА, серед українських каналів, які нещодавно почали транслюватися через супутник, – 2Т (транслює переважно фільми), "Кіко" (гумористичний канал), "Планета2 (екологічний канал), "Світ" (канал про подорожі і туризм).
Одним з небагатьох недоліків супутникових антен є їхня залежність від погодніх умов (грозові хмари чи сніг можуть стати серйозною перешкодою для прийому сигналу).
Чи можна від однієї антени приймати декілька каналів одночасно?
– Можна, але для цього потрібно встановити додаткове обладнання. Спеціалізовані фірми пропонують підключення антени до додаткового телевізора приблизно за 800 гривень – стільки коштує додатковий тюнер тощо. Це дає змогу одночасно приймати дві різні програми (і переглядати їх на двох різних телевізорах). Без такої модернізації та додаткового обладнання від однієї супутникової антени можна приймати лише одну програму – навіть якщо до неї підключено кілька телевізорів.
Чи погіршується якість прийому, якщо перед "тарілкою" росте дерево?
– Між "тарілкою" і супутником не повинно бути фізичних перешкод. Необхідно забезпечити пряму "лінію бачення", тобто вибрати положення "тарілки" так, щоби по прямій між нею і супутником не було будівель, гірських вершин і дерев.
Чи можна використовувати "тарілку" разом із сусідом?
– Звичайно, але для цього на "тарілці" мають бути відповідні LNB-роз’єми для незалежного використання. Проте, враховуючи вартість сучасних "тарілок", багато грошей на цьому не зекономиш.
Чи можна використовувати одну "тарілку" для багатоквартирного будинку?
– Так. Можливо встановити SMATV (телевізійну антену колективного супутникового прийому). Це схоже на систему з однією звичайною колективною антеною. Організувати систему можна по-різному: або встановити у кожного користувача супутниковий приймач, або ж прокласти невелику кабельну мережу.
Де потрібно встановлювити "тарілку"?
– Це необов’язково робити на даху. "Тарілка" може бути встановлена і на землі, і на стіні або ж будь-де, потрібно тільки, щоб була забезпечена пряма видимість супутника. Для досягнення оптимальної якості зображення "тарілку" необхідно правильно орієнтувати і надійно закріпити.
Чи випромінює "тарілка" "радіацію"?
– Ні. Антени, що використовуються тільки для прийому сигналу, не випромінюють "радіації" Вони збирають сигнали, що надходять із супутника, і фокусують їх.
Чи можна через супутник слухати радіо?
– Так, слухати радіо можна як через телевізор, так і через стереосистему. Але, слухаючи через супутник радіо, не можна одночасно дивитися телевізор.
Надія ВАСИЛИШИН
Фахівці радять обирати не найдешевший комплект обладнання, якісніша система прослужить довше.
Краще купувати "тарілку" й замовляти її встановлення в одній і тій самій фірмі. У такому разі покупця не хвилює нічого, треба тільки вказати місце встановлення і чекати, коли все запрацює.
Зверніть увагу, щоби фірма давала гарантію на виконані роботи, підтверджену відповідними документами, і забезпечила післягарантійне обслуговування.
4-12-2008, 11:12
0
28 482