Ніщо не створить такого затишку в домі, як аромат свіжоспеченого хліба. І сьогодні досить просто цього досягти – лише купити електричну хлібопіч.
– Користуюся хлібопічкою вже два роки, – розповідає чернівчанка Ксенія. – Звичайно, це не такий буденний прилад, як, наприклад, плита чи мікрохвильовка. Ви, ймовірніше, не будете випікати в ній хліб для щоденних потреб. По-перше, хліб цей дуже смачний і дуже швидко з’їдається. По-друге, він виходить дорожчим, ніж магазинний, зважаючи на ціну борошна та електроенергії. Але все ж таки я дуже раджу купити хлібопіч. Адже у магазині ви ніколи не купите такого смачного, свіжого, по-справжньому домашнього хліба. Ви можете пекти його з різними добавками – зернятами, горіхами, сухофруктами, спеціями. Можете спекти в цій пічці кекс чи справжню паску. Є в неї і функція приготування джему, але ми її ще не випробовували...
Хлібопечі, представлені в чернівецьких магазинах електроніки та побутової техніки, мають практично однакові характеристики та функції. Хоча можуть суттєво відрізнятися ціною – від 450 до 800 гривень.
– Тут річ переважно у фірмі, – пояснила продавець-консультант одного з магазинів Наталя. – Якщо це відома марка, давно представлена на ринку, її виріб коштуватиме дорожче. Якщо фірма-виробник маловідома – виріб може бути дешевшим майже у півтора рази, хоча ні якістю, ні технічними параметрами не поступається дорожчим зразкам.
Трохи позначається на ціні й новизна моделі. Проте найновіші не мають якихось особливих функцій. Різниця лише в тому, що, користуючись старою моделлю, ви мусите розуміти деякі символи на панелі управління приладу. А на новій усе розписано чіткіше, кожна кнопка чітко позначена.
Як працює хлібопіч
Практично всі хлібопічки працюють однаково. У ємність з антипригарним покриттям і ручкою завантажують інгредієнти (борошно, вода чи молоко, дріжджі, цукор, сіль тощо) відповідно до рецепта. Відтак треба обрати програму залежно від того, який саме хліб ви хочете отримати, натиснути кнопку "Старт" – і на цьому ваші дії закінчуються. Хіба що лише після відповідного сигналу, дещо пізніше, додаються наповнювачі – горіхи, зернята, сухофрукти тощо. Хлібопіч сама перемішує компоненти, встановлює температуру для приготування опари, дає тісту підрости, а потім починає випікання. Коли хліб буде готовий, ви почуєте сигнал.
Поради покупцям
– Насамперед треба визначитися, якої ваги хліб ви хочете пекти. Хлібопечі бувають розраховані на 450-, 680-, 900-грамові буханці. До речі, якщо хлібопічка може пекти 900-грамовий хліб, це зовсім не означає, що вам завжди доведеться випікати саме такий – менший у ній також без проблем приготується. А ось у маленькій пічці великого хліба, звісно, не спекти.
– Поцікавтеся всіма додатковими функціями, які має та чи інша хлібопічка. Це може бути прискорене випікання, підтримання хліба гарячим упродовж певного часу, вибір кольору скоринки тощо.
– Зверніть увагу, чи є до обраної вами моделі інструкція доступною вам мовою. Це зовсім не зайва річ, зважаючи на багатофункціональність пристрою.
Практичні поради від користувача
– Не засмучуйтеся, якщо хліб у вашій хлібопічці вийшов глевким, пересушеним чи осів, – заспокоює Ксенія. – У вас просто ще немає досвіду. Навіть якщо дуже ретельно дотримуватися інструкцій та рецептів, немає гарантії, що хліб одразу вийде хорошим. Адже на його якість впливає відносна вологість у приміщенні і навіть... висота над рівнем моря. Ми, наприклад, спочатку випікали хліб на кухні, і він виходив якимсь недопеченим. З’ясувалося, що річ у високій вологості приміщення. Тож ми перенесли пічку до вітальні, і там хліб виходить чудовим.
Олеся ДОВБУШ
16-10-2008, 15:56
0
6 558