RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » економіка, бізнес » Дефіцит площ під комерцію підвищує ціну оренди

- Дефіцит комерційних площ є, адже Чернівці займають гідне місце щодо розвитку підприємництва. Нині в нас на кожних 10 тисяч населення припадає 102 підприємці, – розповів „МБ” Володимир ПУЛИНЕЦЬ, заступник директора департаменту економіки міськради, начальник управління соціально-економічного розвитку. – До дефіциту призводить розвиток бізнесу. Прогнозам ріелтерів я не дуже вірю. Принаймні на конкурсі взяти в оренду комунальне приміщення сьогодні можна в будь-якому районі Чернівців. Усе залежить від фінансової спроможності потенційного орендаря.
Передачу приміщень в оренду в міській раді вважають одним із ефективних джерел наповнення бюджету. Наприкінці 2007 року загальна площа орендованих приміщень комунальної власності становила понад 125 тисяч квадратних метрів (1110 об’єктів). 2007 року міські депутати затвердили нові ставки за оренду. Згідно з ними, найменше за квадратний метр орендованої площі сплачують книжкові магазини, видавничий бізнес, а найбільше – заклади грального бізнесу.
- Кілька років тому відбувся конкурс на здобуття права оренди готелю “Київ”, – наводить приклад Володимир Пулинець. – 57 гривень за метр квадратний тоді здавалося величезною сумою. А сьогодні за оренду деяких приміщень орендарі платять і 150, і 180 гривень за квадратний метр. Є й абсолютні рекорди: у районі вулиці Комарова підприємець захотів взяти в оренду конкретне приміщення і, за підсумками конкурсу, ціна зросла до 500 гривень за квадратний метр.
За словами Ярослава, працівника агентства нерухомості “Власний дім”, ціновий бум на комерційну нерухомість Чернівці пережили рік тому. Потім був незначний спад, а зараз через інфляцію вартість оренди поволі зростає. Цінові коливання насамперед залежать від району міста. Наприклад, у районі проспекту Незалежності – вулиці Стасюка, де перші поверхи будинків уже зайняті під комерцію і вільних площ залишається мало, ціна квадратного метра зростає. Наразі там середня вартість – 30-60 доларів, причому – чим менша площа, тим дорожче доводиться платити.
Крім того, орендна плата за офісні і торгові площі, за словами ріелтерів, коливається залежно від пори року. Попит на приміщення, а відповідно і вартість оренди, знижуються, коли чернівчани масово відпочивають – влітку, а також у січні.
- В оренді комерційна нерухомість повинна окуповуватися впродовж трьох-п’яти років. Звідси й потрібно виходити, говорячи про виправдану чи невиправдану вартість оренди, – вважає Владислав Шубравський, директор агентства нерухомості “Альянс”.
Сьогодні найважче орендувати торговельні та офісні приміщення на Центральній площі. За словами Володимира Пулинця, всі підприємці хочуть на Центральну площу, а власники банків ставлять завдання керуючим філіями шукати приміщення на вулиці Головній.
- Потрібно комерційні центри створювати й у інших районах міста, бо центр вже задихається, – каже Володимир Пулинець. – Місто будуватиме приміщення під комерцію і буде це робити ближче до спальних районів. Наприклад, пропонуємо інвестиційний конкурс на земельну ділянку в районі Південно-Кільцевої та Червоноармійської для будівництва великого торгового центру, щоби дещо розвантажити вулицю Хотинську.
Збільшення вартості оренди торговельних і офісних площ на 25-30% прогнозують нинішнього року фахівці українського ринку нерухомості. Підстава – високий попит на комерційні приміщення, який, відповідно, спричинює брак пропозицій.
У департаменті економіки Чернівецької міськради погоджуються, що в місті бракує комерційних площ, проте цінового ажіотажу не передбачають. (Марина Карасьова)
Редактор: Igor
17-04-2008, 16:01
Коментарів 0 Переглядів 4 306

Теги -

Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.