Екс-ректор Податкової академії Петро Мельник зміг втекти, бо на ньому був контрабандний несертифікований браслет, яким, до того ж, міліція не вміє користуватися. Таку думку висловив екс-заступник міністра внутрішніх справ, депутат від "Батьківщини" Геннадій Москаль у коментарі "Радіо Свобода".
"Це просто сміх! Немає ніяких браслетів! Це міф! Міліція заявляє, що браслет неушкоджений. Як він сповз з руки? Що це за браслет? Може, китайський, дитячий або сувенірний? Міністерство внутрішніх справ не закуповувало ніяких браслетів. Цей браслет контрабандний, 100%. Хтось передав, в "Борисполі" зустріли, наділи на Мельника, показали журналістам. Це сюжет для гумористичного шоу", - вважає Москаль.
На його думку, обвинувачення повинно було повідомити суду, що міліція не має необхідного сертифікованого обладнання і досвідчених фахівців для обслуговування електронних пристроїв стеження, тоді Мельнику, можливо, обрали б інший запобіжний захід.
Втім, "Вісник державних закупівель" повідомляє, що МВС за результатами тендеру уклало угоду з ТОВ "Беніш Джі Пі еС Україна" на поставку обладнання для системи електронного контролю. Йдеться про те, що за угодою придбано 856 електронних браслетів і таку ж кількість мобільних контрольних пристроїв.
За словами керівника Головного слідчого управління МВС Василя Фаринника, річна потреба в браслетах оцінюється міліцією в 50 тисяч штук.
Разом з тим, адвокат Мельника Олексій Назаренко в коментарі "Радіо Свобода" зазначив, що міліція дізналася про втечу Мельника тільки тоді, коли він не з'явився в суд.
"Повинен був відбутися суд щодо зміни йому запобіжного заходу. Він не з'явився в суд. Співробітник ірпінської міліції прийшов за адресою і побачив браслет електронного стеження, а Мельника не було", - розповів Назаренко.
Нагадаємо, Мельник був затриманий 27 липня співробітниками Головного управління внутрішньої безпеки Міністерства доходів і зборів спільно з ГУБОЗ МВС України. Він вимагав та отримав від двох українців хабара в розмірі 40 тис. і 80 тис. грн за вступ їх родичів у свій виш.
1 серпня Печерський райсуд Києва обрав для нього запобіжний захід у вигляді утримання під домашнім арештом. Мельнику заборонено залишати місце проживання, за винятком тих ситуацій, коли йому знадобиться медичний огляд або лікування.
7 серпня на екс-ректора наділи електронний браслет, при цьому, за даними правоохоронців процедура не була швидкою: правоохоронці ще налаштовували програму, без якої пристрій не працює. Мельник став першою високопоставленою особою і першим арештантом в Київській області, щодо якої було застосоване таке спецзасіб. 8 серпня Мельник втік з-під домашнього арешту, позбувшись електронного браслета. МВС оголосило його в розшук.