DataLife Engine > Новини України / новини > Москаль вважає, що Мельник втік, бо на ньому був контрабандний браслет

Москаль вважає, що Мельник втік, бо на ньому був контрабандний браслет

Москаль вважає, що Мельник втік, бо на ньому був контрабандний браслет

Екс-ректор Податкової академії Петро Мельник зміг втекти, бо на ньому був контрабандний несертифікований браслет, яким, до того ж, міліція не вміє користуватися. Таку думку висловив екс-заступник міністра внутрішніх справ, депутат від "Батьківщини" Геннадій Москаль у коментарі "Радіо Свобода".

"Це просто сміх! Немає ніяких браслетів! Це міф! Міліція заявляє, що браслет неушкоджений. Як він сповз з руки? Що це за браслет? Може, китайський, дитячий або сувенірний? Міністерство внутрішніх справ не закуповувало ніяких браслетів. Цей браслет контрабандний, 100%. Хтось передав, в "Борисполі" зустріли, наділи на Мельника, показали журналістам. Це сюжет для гумористичного шоу", - вважає Москаль.

На його думку, обвинувачення повинно було повідомити суду, що міліція не має необхідного сертифікованого обладнання і досвідчених фахівців для обслуговування електронних пристроїв стеження, тоді Мельнику, можливо, обрали б інший запобіжний захід.

Втім, "Вісник державних закупівель" повідомляє, що МВС за результатами тендеру уклало угоду з ТОВ "Беніш Джі Пі еС Україна" на поставку обладнання для системи електронного контролю. Йдеться про те, що за угодою придбано 856 електронних браслетів і таку ж кількість мобільних контрольних пристроїв.

За словами керівника Головного слідчого управління МВС Василя Фаринника, річна потреба в браслетах оцінюється міліцією в 50 тисяч штук.

Разом з тим, адвокат Мельника Олексій Назаренко в коментарі "Радіо Свобода" зазначив, що міліція дізналася про втечу Мельника тільки тоді, коли він не з'явився в суд.

"Повинен був відбутися суд щодо зміни йому запобіжного заходу. Він не з'явився в суд. Співробітник ірпінської міліції прийшов за адресою і побачив браслет електронного стеження, а Мельника не було", - розповів Назаренко.

Нагадаємо, Мельник був затриманий 27 липня співробітниками Головного управління внутрішньої безпеки Міністерства доходів і зборів спільно з ГУБОЗ МВС України. Він вимагав та отримав від двох українців хабара в розмірі 40 тис. і 80 тис. грн за вступ їх родичів у свій виш.

1 серпня Печерський райсуд Києва обрав для нього запобіжний захід у вигляді утримання під домашнім арештом. Мельнику заборонено залишати місце проживання, за винятком тих ситуацій, коли йому знадобиться медичний огляд або лікування.

7 серпня на екс-ректора наділи електронний браслет, при цьому, за даними правоохоронців процедура не була швидкою: правоохоронці ще налаштовували програму, без якої пристрій не працює. Мельник став першою високопоставленою особою і першим арештантом в Київській області, щодо якої було застосоване таке спецзасіб. 8 серпня Мельник втік з-під домашнього арешту, позбувшись електронного браслета. МВС оголосило його в розшук.



Повернутися назад