Великі розкішні квіти магнолії розкрилися у Чернівецькому ботанічному саду. "Після важкої трагічної зими переживати мирний день і бачити у ньому квіти, - ось це і є щастя", - говорять гості саду.
"Не можу відвести погляд", - чути розмову двох дівчат. Вони сидять на сходах старовинного будинку на території ботсаду і дивляться вгору, де у проміннях сонця на фоні чистого неба красуються білосніжні квіти магнолії. Відвідувачів у саду - багато. Це і групи учнів, і сім’ї, і поодинокі гості. Кущі квітучих магнолій кожного змушують зупинитися.
Квіти магнолій - різні: білі, сніжно-білі, блідо-рожеві. Гарно одночасно спостерігати бутони та квіти, які уже розкрилися. Один хлопчисько не втримався і крадькова пелюстка за пелюсткою силоміць розкрив бутон. "Там має бути казка у середині. Карта у казку", - шепоче він тихенько.
А ще усюди аромат: він окутує ніжно і потім супроводжує навіть поза садом.
- Маємо сонечко і почали відкриватися квіти магнолії. Першою у нас зацвіла магнолія верболиста. Потім зацвіла магнолія Лебнера і зараз відкривається магнолія Суланджа, яка має декілька форм, - розповідає провідний фахівець відділу дендрології Ботанічного саду ЧНУ Марія ВИКЛЮК. - У цілому магнолій у нас є близько 18-ти різних назв. Є магнолії з літнім періодом цвітіння. У них розпускаються листя до сорока сантиметрів у довжину, і потім з-поміж листків з’являються молочного кольору запашні квіти. Літні магнолії стійкіші до перепадів температур, весняні - більш чутливі.
Пані Марія пояснює, що весняні магнолії найбільше кидаються в очі.
- Стоїть голе дерево, голий кущ, і ніби хтось розвішав казкові штучні квіти, - усміхається науковець. - У червні уже буде сорок років, як я працюю у ботанічному саду. Сорок років зустрічаю тут квіткову казку. До речі, найстарішими у ботанічному саду є магнолії Суланджа, їм років 70-80...
... Зустріли у саду і чернівецьку майстриню, яка творить жіночі прикраси із живими квітами.
- Цього року усе якось особливо гарно у ботанічному саду, - зауважує чернівчанка Христина СКЛЯРЧУК. - По календарю весна прийшла швидко, але не у душі. Ми багато пережили, доки чекали на цю весну. Ми мріяли, щоби вона була мирною. Сьогодні є час оглянутися, роздивитися красу навколишнього світу. Я прийшла сюди іншою. Після важкої трагічної зими переживати мирний день і бачити у ньому квіти, - ось це і є щастя...
ЦікавоУ Ботанічному саду квітнуть не лише магнолії. Тут панує справжня квіткова казка. Традиційно у квітні розпускаються нарциси. Понад 70 сортів цих квітів творять чарівну галявину попід деревами. Варто вдихнути аромат нарцисів, які пахнуть ніжним ароматом весняного дощу. Селекціонери добряче попрацювали над цим видом нарцисів.
Ще раніше у ботсаду з’явилися дрібніші квіти – гіацинти, підсніжники, білоцвіт весняний. Також особливу увагу відвідувачів привертають і тюльпани. У саду їх більше ста сортів.
9-04-2014, 15:54
0
4 739