* Реклама
Розвідувальні роботи для визначення місця розташування підземного водного джерела можуть проводитися різними способами, проте класифікують їх на прямі та дистанційні методи. Прямими називають варіанти пошукових робіт, які передбачають безпосереднє буріння розвідувальних свердловин для проведення дослідницьких робіт та подальшого використання для водозабезпечення приватної ділянки. Якщо ж зібрана інформація про стан та склад підземних ґрунтів основана лише на загальному огляді та врахуванні певних закономірностей гідрогеологічних особливостей того чи іншого регіону Києва і Київської області, цього може бути недостатньо для надання чітких розрахунків та подальшого буріння свердловини.
Загалом пошук потрібного водоносного горизонту для буріння та подальшої експлуатації свердловини має розпочинатися з проведення розвідувальних бурових робіт, в результаті яких майстри можуть уточнити потрібні їм показники складу та якості ґрунтів та визначити глибину залягання джерела.
Геофізичні способи пошуку і видобування води
Оскільки для виконання розвідувальних завдань не завжди підходять традиційні геологічні способи дослідження, кваліфіковані майстри мають вміти використовувати геофізичні способи з залученням спеціального обладнання та пристроїв. Це обумовлено тим, що в на території багатолюдних міст та на локаціях з підвищеним рівнем електромагнітних перешкод інші способи можуть давати неправильний результат.
Щоб результат розвідувальних та дослідницьких робіт був максимально точним щодо будови надр без проведення бурових робіт, фахівці використовують спеціальне геофізичне дослідження свердловин (ГДС). цей метод відноситься до категорії дистанційних та визначається комплексом заходів, які допомагають виявити підземні водонасичені структури за рахунок відслідковування зміни показників фізичних полів. Завдяки застосуванню спеціального сучасного обладнання, можна отримати достовірні дані щодо глибини розташування водоносного горизонту, літології та інших параметрів пластів. Цей спосіб вважається єдиним можливим, якщо у майстрів немає можливості пробурити шурфи або ж прорити канаву в тому чи іншому місці, що особливо актуально для Києва та області.
Основні переваги застосування геофізичних методів дослідження місцевості:
- доступна і відносно низька собівартість проведення робіт;
- оперативність процесу, оскільки ділянку площею в 10-12 соток можна ретельно обстежити протягом кількох годин за умови роботи одного оператора та залучення спеціальної малогабаритної переносної техніки;
- забезпечення екологічної чистоти на ділянці замовника, оскільки під час робіт не відбувається жодного впливу електромагнітних та техногенних перешкод.
Важливо розуміти, що дослідницькі роботи мають проводити ті ж майстри, які в подальшому надаватимуть послугу
буріння Київ, оскільки лише вони зможуть в своїй роботі рахувати всі виявлені особливості геофізичного стану місцевості та гарантувати максимально швидкий і надійний результат.
До того ж, геофізичні розвідувальні роботи застосовуються не лише для пошуку потрібних водних джерел і часто використовуються в комплексі з іншими інженерно-будівельними дослідженнями. Окрім цього про ГДС згадують, коли потрібно:
- ретельно обстежити обсадні колони всередині вже пробуреної свердловини з метою виявлення можливих дефектів, допущених під час монтажу;
- визначити зони карстових утворень (розчинних гірських порід);
- завчасного виявлення місць руйнування ґрунтів в результаті спорудження свердловини;
- правильно оцінити надійність об’єкту перед початком його реконструкції;
- визначити причини появи тріщин в стінах та фундаменті споруди;
- обрати один з оптимальних методів зміцнення тієї чи іншої інженерної конструкції.
Затребуваність геофізичних досліджень зокрема перед початком буріння нової свердловини на воду також обумовлена мінімізацією витрат, що вкрай важливо, коли замовникамбуріння свердловини ціна робіт залишається одним з ключових критеріїв та є потреба в заощадженні.
Резонансно-акустичне профілювання - як один з прогресивних способів геофізичного дослідження
Резонансно-акустичне профілювання (РАП) - це один з напрямків геофізичного типу розвідувальних робіт, в якому застосовуються особливості природних фізичних полів акустичного резонансу. Завдяки таким дослідженням фахівці можуть відшукати та визначити площі ділянок з підземними породами найменшої механічної міцності, які відрізняються пористістю, великою кількістю тріщин та розшарувань та з найбільшою ймовірністю є водонасиченими.
Наразі аналогів резонансно-акустичному профілюванню немає, а отриманий результат сягає 80-98% у порівнянні з іншими доступними способами пошуково-розвідувальної геофізики. До того ж, саме РАП застосовується майстрами, коли потрібно визначити джерела з мінеральною, джерельною та артезіанською водою.
13-11-2024, 14:58
0
454