* Реклама
Фарбування волосся – найбільш популярний спосіб швидко змінити його колір, щоб створити новий образ, а також приховати сивину. Для цього існує безліч фарб, що об'єднуються у дві основні групи – аміачні та безаміачні. Незалежно від того, якому типу косметики ви надаєте перевагу, рекомендуємо використовувати засоби професійної серії, великий вибір яких представлений за посиланням:
https://prokrasa.com.ua/catalog/kraska-dlya-volos/. А в цій статті ми зосередимося на особливостях, відмінностях, плюсах та мінусах фарб з амонієм і без нього.
Роль аміаку у фарбах для волосся
Зміна кольору відбувається в результаті хімічної реакції волосся з барвником. Аміак у фарбах забезпечує розкриття волосяних лусочок, внаслідок чого пігмент проникає у глибокі структури та затримується там надовго. Крім того, у аміаку є й освітлювальні властивості, що також впливає на кінцевий результат процедури.
Ще одна характеристика цієї речовини – дуже маленький розмір молекули та висока летючість. Саме це визначає насичений, різкий запах фарб, проте також забезпечує легше змивання з волосся після закінчення фарбування.
Особливості аміачних фарб
Засоби з аміаком – це стійкі або перманентні фарби. За рахунок глибокого проникнення пігменту він практично не вимивається з часом, хіба трохи втрачає в яскравості. Серед основних переваг фарб з аміаком:
• Велика різноманітність відтінків – палітра набагато ширша, ніж у безаміачних. У колекціях різних виробників є природні та креативні відтінки для створення будь-якого образу.
• Стовідсоткове зафарбовування сивини – аміачні фарби справляються із сивим волоссям безпосередньо за рахунок проникнення в матричний шар волосся.
• Стійкість кольору – оскільки механізм фарбування має на увазі фактичну заміну природного пігменту штучним, колір зберігається у початковому стані протягом кількох тижнів.
Цікавий факт: чим ближче колір фарби до природного тону волосся, тим краще він тримається, а яскраві відтінки втрачають насиченість порівняно швидко, якщо наносити їх на темні локони без попереднього освітлення.Недоліками аміачних фарб майстри перукарського мистецтва називають:
• Токсичність через сильний запах – при вагітності чи наявності алергії такі засоби заборонені.
• Якщо колір не сподобається, доведеться чекати тривалий час, поки волосся відросте, або вдатися до хімічного змивання.
Переваги та недоліки безаміачних фарб
Так як аміак у них відсутній, лусочки не відкриваються, і пігмент не проникає у глибокі структури волосся. Безаміачні фарби характеризуються наступними перевагами:
• Можливість часто експериментувати з кольором – якщо ви любите різні образи або тільки шукаєте свій ідеальний, це ваш варіант.
• Мінімальне пошкодження волосся – за рахунок відсутності аміаку пасма залишаються м'якими, зберігають натуральний блиск.
• Відсутність різкого неприємного запаху – такі фарби можна використовувати навіть при вагітності.
Щодо недоліків, вони також присутні:
• Низька стійкість кольору. Все залежить від обраного продукту, але в середньому колір вимивається після 7-10 разів миття голови, втрачаючи насиченість з кожним разом. Щоб продовжити ефект фарбування, рекомендується мити голову якомога рідше або користуватися сухим шампунем, хоча це не завжди підходить.
• Не можна зафарбувати сивину повністю. Сиве волосся взагалі складно піддається фарбуванню, і безаміачні фарби для них занадто "слабкі" – приховують до 60% сивини.
Вибір певного засобу для фарбування залежить від мети процедури – збільшити насиченість свого природного кольору, кардинально змінити зачіску, поекспериментувати та ін. Конкретні рекомендації може дати лише майстер на основі аналізу вашого типу волосся, вподобань, відтінку обличчя тощо.
24-10-2024, 10:25
0
369