* Реклама
Рентгенографія — це дослідження і фіксація зображення внутрішніх органів та систем організму на спеціальній плівці за допомогою просвічування тіла рентгенівськими променями. Через те, що різні тканини в організмі мають неоднакову щільність, випромінювання по-різному проходить крізь них, що і фіксується на світлині. Наприклад, кістки щільні та поглинають промінь, залишаючи плівку білою, а м’язи, навпаки, пропускають його, через що матеріал "засвічується" та темніє. Завдяки такому дослідженню лікар може проаналізувати стан та положення органів, що допомагає при постановці діагнозу та розробці подальшого лікування. Найчастіше дослідження використовують при травмах, однак цим функціонал не обмежується. За посиланням
https://veselka.clinic/napriamky/renthenohrafiia можна ознайомитися з усім спектром можливостей рентгенографії у клініці "Веселка".
Чи безпечна рентгенографія для людини?
Багато людей відмовляються від рентгена через страх опромінення. Однак дана процедура не несе у собі стільки загрози, як деякі вважають. Радіація постійно діє на людину малими дозами: починаючи з проміння сонця і закінчуючи природними радіонуклідами, що знаходяться у земній корі. Існує допустима доза опромінення — вона становить 100 мЗв на рік. Раніше згадані явища, тобто природне радіаційне тло, становить лише приблизно 2 мЗв на рік.
А от що стосується рентгенівського випромінювання, то за одну процедуру людина отримує лише від 0,1 до 1.5 мЗв (залежить від площі дослідження та рентген-апарату). Тож навіть багаторазові просвічування тіла не є шкідливими.
Що можна дослідити за допомогою рентгенографії?
Рентгенове дослідження використовують лікарі різних напрямків та за різних діагнозів. Фахівець може запропонувати дану процедуру при:
- патології зубів (пульпіт, карієс, періодонтит та інше);
- переломах кісток та травмах суглобів;
- захворюваннях легень (пневмонія, туберкульоз);
- наявності доброякісних та злоякісних пухлин;
- тромбозі кровоносних судин;
- проблемах шлунково-кишкового тракту.
У залежності від того, яку інформацію необхідно отримати, іноді рентген однієї й тої самої частини тіла можуть робити в різних положеннях та проєкціях.
Як підготуватися до рентгенографії?
Завчасно готуватися до процедури не потрібно. Однак деякі дії вже безпосередньо перед дослідженням варто виконати.
- Максимально звільніть від одягу ту ділянку тіла, що будуть оглядати.
- Позбавтеся сторонніх предметів, таких як прикраси, пластирі, пов’язки тощо.
- Подихайте глибоко і заспокойтеся, якщо є тривога. На декілька секунд вам потрібно буде завмерти, щоб промені якісно освітили ділянку тіла і світлина на плівці вийшла чіткою.
Тож піклуйтеся про своє здоров’я разом з клінікою "Веселка"!
1-08-2024, 11:30
0
711