Відповідальність авіакомпаній перед пасажирами при здійсненні авіаперевезень буде посилено. Це визначено у нових правилах повітряних перевезень пасажирів і багажу, затверджених наказом Мінтрансзв’язку.
Нові правила забезпечать міжнародний рівень регулювання в Україні захисту інтересів користувачів повітряного транспорту. Перш за все – буде посилено рівень відповідальності з боку авіаперевізників за життя окремої особи.
Правила передбачають низку зобов’язань перевізника перед пасажиром у випадку скасування чи відміни рейсу. Так, наприклад, в усіх випадках, крім надзвичайних обставин, перевізник або його агент з продажу зобов’язаний попередити пасажира про затримку або скасування рейсу не пізніше ніж за три години до початку реєстрації.
Якщо скасовано міжнародний (окрім рейсів, які виконуються з/до аеропортів країн-членів Європейського Союзу) чи внутрішній рейс, перевізник зобов'язаний (за вибором пасажира): перевезти пасажира до місця призначення своїм наступним рейсом в оплаченому пасажиром класі; своїми чи рейсами іншого перевізника за іншим маршрутом; наземним транспортом або ж повернути пасажиру сплачені ним кошти відповідно до правил вимушеного повернення грошей.
Якщо ж відмовлено у перевезенні всупереч волі пасажирам, що вирушають з/до аеропортів ЄС, перевізник повинен видати їм компенсацію у розмірах: 250 євро для рейсів дальністю до 1,5 тис. км; 400 євро − для рейсів дальністю від 1,5 до 3,5 тис. км; 600 євро − для рейсів дальністю понад 3,5 тис. км.
Відповідальність авіакомпанії за шкоду, яка спричинила загибель або тілесне ушкодження пасажира, становить 113100 СПЗ (спеціальні права запозичення − міжнародний резервний актив, створений Міжнародним Валютним Фондом з метою доповнення існуючих міжнародних резервних активів, що являє собою "кошик" із п'яти валют, склад яких переглядається кожні п'ять років. Вартість СПЗ визначається щоденно) для кожного пасажира міжнародного рейсу та 20 тис. доларів США для пасажирів рейсів у межах України.
Затвердження нових правил дозволило внести необхідні зміни до діючих нормативно-правових актів у сфері організації повітряних перевезень пасажирів у зв’язку з приєднанням України до Монреальської Конвенції, а також привести нормативно-правові акти у відповідність до законодавства ЄС. Про це повідомляє прес-служба міністерства транспорту і зв’язку.