У Чернівцях наразі є чотири пункти збору небезпечних відходів. Туди можна приносити такі заряджальні пристрої, як батарейки, а також ртутні лампи та градусники. Водночас у мерії розглядають можливість збільшити кількість таких пунктів.
Про це йдеться у публікації "МБ" від 14 грудня, передає molbuk.ua
"Такі відходи, відповідно до угоди, збирає за кошти бюджету компанія "Макс Клін Сіті". Вона має ліцензію на вивіз і подальшу утилізацію небезпечних відходів у співпраці з профільними підприємствами. Це батарейки, ртутні лампи, термометри, градусники.
Ми зараз працюємо з чотирма локаціями, а надалі плануємо збільшувати їхню кількість. Наше завдання – щоби такі відходи не потрапляли до нас на полігон, у ґрунт, адже період їх розпаду сягає десятиліть і забруднює дуже великі площі", – зазначає заступник міського голови Ігор Крохмаль.
У будинку №273 на вулиці Руській уже рік діє ініціатива зі збору вживаних батарейок та акумуляторів. За цей час мешканці зібрали близько 70 кілограмів небезпечних відходів. Днями їх відвезли до пункту збору для утилізації.
"Мішки були такі важкі, що несли в чотири руки, – каже голова ЖБК-57 Олександр Калиновський. – Наш будинок має 215 квартир, а це загалом близько 850 мешканців – таке собі маленьке село. Збір батарейок започаткувала одна з наших мешканок. Зараз вона вже переїхала, але інші підхопили цю ідею і продовжують її. Ми збирали відходи, але тривалий час не знали, куди їх здавати. Врешті я запитав про це у соцмережах на сторінці департаменту інфраструктури та будівництва, і там відповіли, що ми можемо привезти ці відходи до них. Ми й привезли".
Тару для вживаних батарейок розміщено у кожному під’їзді будинку. Коли вони наповнюються, мешканці доставляють поряд свої. Ніхто вже не викидає батарейки у смітник: усі "дисципліновані" – від дітей до старших.
"Дуже гарна ідея. Адже це наша екологія. Добре, що тепер є куди відносити використані батарейки", – каже мешканець будинку, пенсіонер Валерій Михайлович.
"Передусім потрібно довкола себе зібрати однодумців, тоді можна втілити в життя будь-яку гарну ідею. Треба починати з себе, надихати своїм прикладом, а тоді вже й інші підтягнуться", – радить Олександр Калиновський.
Днями кореспондентка "МБ" теж віднесла мішок батарейок, які збирала кілька років, до пункту збору в міськраді. Охоронець пропустив, пояснивши, куди йти. Висипала "добро" у великий контейнер на першому поверсі.
Охоронець сказав, що люди приносять вживані батарейки та акумулятори майже щодня. Тобто свідомих мешканців у місті вистачає.
Куди приносити небезпечні відходи:
- Героїв Майдану, 176,
- Руська, 251,
- Героїв Майдану, 7 (ЦНАП),
- Центральна площа, 1 (Ратуша).
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
16-12-2023, 12:59
0
3 905