* На правах реклами
Дерев'яні підлоги, зокрема паркетні, асоціюються з елегантністю та вічною класикою. Вони візуально зігрівають дизайн інтер'єру та роблять приміщення надзвичайно затишним. Говорячи про користь та переваги натуральної деревини, не можна не згадати і про проблеми, пов'язані з її монтажем.
Як правильно оцінити якість підлогової дошки? Якої товщини має бути
дошка для підлоги у квартирі? Як правильно вибрати панелі та дошки для інтер'єру? Скільки шарів має мати підлога? Що таке багатошарова дошка? Що можна зробити, аби паркет залишався у відмінному стані якомога довше? Є безліч параметрів, від яких залежить, чи підійде той чи інший вид дошки для підлогового покриття в нашому інтер'єрі. У цій статті ми розглянемо найважливіші питання, що вказують, на що слід звернути увагу під час вибору дерев'яної підлоги.
Порода деревини: яку дошку для підлоги вибрати?
Порода деревини, що використовується для укладання підлоги, дуже впливає на термін його служби. Залежно від типу матеріалу, використаного у приміщеннях, паркет може прослужити довгі роки.ʼ
Українські види дощок для підлоги
Залежно від породи деревини, з якої виготовлено останній шар підлоги, ви можете оцінити, як довго її можна буде використовувати. Українські породи деревини зазвичай тверді та стійкі до механічних ушкоджень, тому збережуть ідеальний стан довгі роки. Зазвичай їх виготовляють з дуба, ясена або сосни. Але вони не тільки дуже міцні, але й виглядають надзвичайно привабливо, завдяки чому пасують для будь-якого будинку.
Екзотичні породи
Хоча вітчизняні породи дерева відрізняються високою якістю і виглядають ефектно, часто трапляються й вишуканіші матеріали для підлоги. Екзотична деревина (наприклад, мербау) не менш приваблива і є відмінною альтернативою для людей, які хочуть мати вдома більш дорогий паркет. Зазвичай кольори таких дерев'яних підлог не стандартні, тому можуть бути декоративним елементом приміщення. Цікаво, що дошки, які випускаються зараз як із екзотичної, так і з регіональної деревини, наприклад дуба, можна успішно поєднувати з джерелом тепла — підігрів будь-якого типу їм не нашкодить.
Оздоблення підлоги та вибір підлогової дошки
Якість паркету можна оцінити за останнім шаром. Такі підлоги зазвичай захищають, натираючи їх відповідною олією або покриваючи поверхню лаком.
Але і перші, й другі варіанти з часом можуть зношуватися. У такому випадку дошки можна оновити шляхом шліфування та повторного фарбування, змащування олією або лакування.
Як доглядати за дерев’яною підлогою?
Дерево – класичний варіант для інтер'єру, але потрібно пам'ятати про правильний догляд, щоб підлога прослужила якомога довше. Як правило, виробники обов'язково втирають в останній шар дошки паркету відповідний консервант — лак, олію або віск.
У домашніх умовах після очищення деревини від пилу та інших частинок варто час від часу мити підлогу спеціальною рідиною для чищення, не забувайте завжди розчиняти її в холодній воді, щоб шари лаку залишалися на поверхні. Після миття дерев'яну підлогу краще насухо протерти ганчіркою, що не тільки дозволить уникнути непривабливих розводів, але і не дозволить дошці вбирати воду.
Людям, які бояться, що вони не зможуть належним чином доглядати за шпонованими панелями підлоги і натуральним деревом у своїй квартирі, варто звернути увагу на ламіновані панелі підлоги, виготовлені з максимальною ретельністю і додатково покриті захисним шаром, завдяки якому дерев'яну підлогу буде легше мити і обслуговувати.
Що визначає високу якість дерев'яної підлоги?
Також варто звернути увагу на підготовку мостин. Дерев'яна підлога може бути виготовлена з масиву дерева, клеєних або шаруватих дощок. Хоча клеєна деревина більш довговічна, ніж масивна (вона не тріскається і не гнеться, як поверхня з масиву, тому прослужить довше), варто відзначити, що деякі клієнти вважають за краще, щоб паркет був покритий суцільним шаром деревини. Вінілові планки також популярні і завдяки корковому шару в нижній частині панелі набагато гнучкіші і міцніші, ніж стандартна дерев'яна підлога.
Непоганим варіантом є багатошарові підлоги – цей тип дощок складається з несучого та зносостійкого шарів, які забезпечують достатню амортизацію та довговічність дошки.
При аналізі якості слід також враховувати тип використання, якому піддаватиметься дошка: біля вхідних дверей у холі та в менш використовуваних приміщеннях (наприклад, спальні) буде різна інтенсивність руху.
Найбільшою перевагою масивних дощок є те, що їх можна оновлювати частіше, ніж паркет із шаруватою структурою, але при стандартному використанні різниця не буде вражаючою. Любителі суцільної підлоги підкреслюють, що зовнішній вигляд таких типів підлоги відрізняється.
Як правильно вибрати дошку для паркету?
- Підлогові дошки складаються з декількох шарів деревини – товщина корисної поверхні має найбільший вплив на те, як довго прослужить підлога і як часто її доведеться оновлювати. Шарувата підлога зазвичай має товщину близько 10-15 мм, але при виборі дерев'яної підлоги з цільних дощок необхідно враховувати, що її товщина збільшиться до 22 мм.
- Питання довжини залежить від виробника – у магазинах можна знайти дошки різних розмірів, що дозволяє легко підібрати варіант для кожного покупця. Залежно від ваших уподобань — невеликі планки, укладені хитромудрим візерунком, або довгі прямі панелі — ви зможете знайти в асортименті магазину ідеальний тип підлогової поверхні для себе.
- Перед остаточним рішенням щодо придбання дерев'яної підлоги, варто звернути увагу на всі види дерев'яної фурнітури, зокрема, на планки та оздоблювальні аксесуари, а також утеплювач, який слід укладати під панелі.
Залежно від вашого смаку та бюджету можна вибирати плінтуси різних кольорів та розмірів, чвертькруглі чи кутові – єдиним обмеженням є ваша фантазія та стиль, який ви хочете зберегти в інтер'єрі.
6-12-2023, 11:50
0
918