Попри те, що чашка ранкової кави може покращити загальний стан здоров'я, необхідно враховувати вплив напою на кров'яний тиск. Тому потрібно турбуватися не лише про кількість кави на день, а й споживання кофеїну в цілому.
Про це
повідомила нутриціолог Ольга Дорош в Instagram.
Чи справді підвищує тиск
За її словами, за останні 2000-2023 роки дослідження показали, що регулярне споживання кави може забезпечити певний захист від:
- хвороб серця (зокрема інфарктів, інсультів);
- хвороби Паркінсона;
- цукрового діабету II типу;
- захворювань печінки, включаючи рак печінки.
Нутриціолог каже, що кава має фізіологічний ефект підвищення артеріального тиску, хоча ефект тимчасовий і не впливає на схильність до розвитку явної гіпертензії.
Також помірне споживання кави повʼязане з меншим ризиком гіпертонії, але головним чином у тих, хто ніколи не курив або не курить, а також у тих, хто швидко метаболізує кофеїн.
"Низка останніх досліджень показали, що більш високе споживання кави (понад 4 чашок на день) повʼязане зі зниженням смертності як серед чоловіків, так і серед жінок", - йдеться у повідомленні.
До того ж на всі позитивні кавові ефекти впливає ще маса факторів: стать, генетика, активність, здоровʼя, раціон. Зокрема, є дослідження, які показують, що позитив є в тих, хто має середземноморську дієту, де є велике споживання овочів і воно також повʼязане зі зниженням смертності.
Добова норма
Ольга Дорош зазначила, що добова норма кави повинна становити 400 мг.
Важливо, що серйозні побічні ефекти спостерігаються при прийомі 1 г/добу. В чашці кави від 30 до 160 мг (залежить від кількості заварки, способу приготування та зерен).
Однак, якщо виникають такі побічні ефекти, як печія, нервозність або безсоння, то варто виключити напій з раціону.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
24-05-2023, 00:15
0
1 353