З Чернівців ми виїхали в понеділок о другій годині ночі. Їхали колоною з трьох машин. Буси повністю забиті допомогою для військових, цивільних, медикаментами та… кормом для собак. Розсідаємося у машини. Перед поїздкою керівник громадської організації Ігор ЛОГВІНОВ дає мені рацію для зв’язку.
Кореспондентка "МБ" побувала на Донеччині з волонтерами громадської організації Freedom Trust.
– Прийом, як чутно?
– Прийом, чутно добре.
– Плюс.
– Ну що, друзі, з Богом.
На вулиці дуже густий туман, видимість погана. Дорогою хлопці згадують, як евакуйовували маломобільних людей із Лисичанська, що на Луганщині, коли там починався наступ окупантів.
– Це був березень 2022-го. Траплялися випадки, коли люди відмовлялися від евакуації в останній момент. Це були маломобільні люди, тож нам доводилося змінювати їм підгузки, подавати судно, – згадує волонтер Олексій РЕШЕТНИК.
– Спочатку тримаємо маршрут на Дніпро. Ночувати будемо вже на Донеччині, у Костянтинівці, – каже волонтер Віктор НАЙДА.
Дорогою помічаю, що поменшало блокпостів. Мости, які були зруйновані ще влітку, зараз відбудовані.
– Цю націю не здолати! Москалі руйнують нашу інфраструктуру, а ми її відбудовуємо, – каже волонтер Олександр АНЦИБОР. Дніпро
Заїхали у Дніпро. На першому блокпосту військові перевіряють документи. Місцеві кажуть, що і досі не можуть оговтатися від трагедії, коли ворожа ракета впала на багатоповерхівку.
– Ніколи не забуду той день. Це була субота. Ми почули вибух. Я відразу почав дзвонити до знайомих. Коли почув, не міг повірити. Нам часто прилітають "подарунки" окупантів. Та останній ракетний обстріл став справжньою трагедією, – розповідає житель Дніпра Василь.
Проїжджаємо містом. Дніпро – це надійний тил, який дає прихисток переселенцям із Донеччини, Луганщини та окупованого півдня. У місті працюють усі крамниці та кав’ярні, готелі та ресторани. Вирує життя.
– Аню, зараз будемо проїжджати повз руїни багатоповерхового будинку, в який влучила ракета, – гукає Віктор Найда.
Проїжджаємо. Просто в центрі будинку – велика діра, видно зруйновані квартири та залишки меблів. Через дорогу – зупинка громадського транспорту. На лавці – квіти, вінки, дитячі іграшки. Серце стискається від болю.
Залишивши допомогу у волонтерському штабі в Дніпрі, вирушаємо на Донеччину.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли як живе прифронтова Костянтинівка, а також "МБ" публікував репортаж із Бахмута.
Допомога надається у межах суб-гранту проєкту EU4CSOs Emergency Actions, що реалізується БО "Мережа 100 відсотків життя Рівне" за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю суб-грантера проєкту EU4CSOs Emergency Actions Charity fund Freedom Trust не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу. #StandWithUkraine #ПрямуємоРазом #EU4CSOsEmergencyActions
Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.
"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.