Відкриття першої такого роду ІТ-академії в Україні відбулося днями у Глибоцькій територіальній громаді.
Минулої п’ятниці розпочалися повнокровні заняття. Причому, у сесійній залі, йдеться в публікації "МБ".
Це добрий старт для здобуття вищої освіти
– Тут навчатимуться 45 старшокласників протягом трьох років. Це учні зі шкіл тих населених пунктів, які належать до нашої ОТГ, – розповідає Григорій Ванзуряк, голова територіальної громади.
– Цей задум нам вдалося реалізувати завдяки участі у програмі DOBRE ("Децентралізація приносить кращі результати та ефективність"), яка виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством з міжнародного розвитку США. Співпраця відбувається за декількома напрямками, один з яких – придбання техніки для голосування депутатів. Ми подумали: якщо нею користуватимуться народні обранці, то чому на ній не можуть працювати й діти? Загальний кошторис проєкту склав 874 тисячі гривень. Із них 611 тисяч – частка іноземних партнерів, - каже голова територіальної громади.
- Закінчивши цю академію, школярі матимуть добрий старт для здобуття вищої освіти. Якщо через п’ять років у нашій громаді будуть 150 таких фахівців, я тільки радітиму. Це вже будуть програмісти вищого класу. До речі, програма DOBRE спершу працювала у семи цільових областях України, а минулого року додались ще три – Запорізька, Чернігівська та Чернівецька. Наприкінці ж 2020 року було оголошено десять територіальних громад з Буковини, які були відібрані на основі конкурсу і стали партнерами програми. Це, крім Глибоцької, Великокучурівська, Вижницька, Клішковецька, Мамалигівська, Недобоївська, Новоселицька, Рукшинська, Усть-Путильська та Хотинська.ОТГ. У рамках партнерства з буковинськими громадами програма надає їм технічну та грошову підтримку. Так у нас і з’явилася академія, де учні громади мають змогу безкоштовно опановувати комп’ютерні технології, - продовжує Григорій Ванзуряк.
– Це інноваційний підхід до справи, – сказав під час відкриття академії представник іноземних партнерів Браян Кемпл.
– Ми оснащували чимало громад системами для голосування, але лише глибочани додумались до того, щоб додати до цього навчальний елемент. Приємно, що ви продемонстрували таку креативність, щоб отримати якомога більше користі від цієї комп’ютерної техніки. Це дуже мудре рішення.
Аналогічну думку висловили Дмитро Коваль, виконавчий директор програми DOBRE в Західній Україні, та Марина Додяк, фахівчиня з розвитку громад.
Втілюватимуть проєкт в життя фахівці ЧНУ імені Ю.Федьковича: між навчально-науковим інститутом фізико-технічних та комп’ютерних наук й Глибоцьким ліцеєм підписано відповідний меморандум.
Наразі працюють із десятикласниками
За словами директора інституту, доктора фізико-математичних наук Олега Ангельського, нині сфера інформаційних технологій є вельми популярною. Як сказав учений, нині в очолюваному ним виші навчається майже дві тисячі студентів за 18 спеціальностями. Попри це, є в ЧНУ й низка інженерних спеціальностей, які також не обходяться без вивчення предметів, які стосуються комп’ютерних та інформаційних технологій.
– Наразі академія працюватиме експериментально лише з учнями десятого класу, але в подальшому нарощуватимемо свій потенціал. Відкриватимемо групи й для інших класів навчання, – ділиться Дмитро Глобак, директор Глибоцького ліцею. – Маємо надію, що слухачі академії в майбутньому не забудуть про нашу громаду, яка створила для них комфортні умови навчання. Треба сказати, що викладатимуть в академії справжні професіонали.
– Я впевнений, що в академії велике майбутнє, – впевнений Валерій Фратовчан, доктор фізико-математичних наук, заступник декана факультету комп’ютерних наук ЧНУ. – Ми починаємо робити перші кроки. На Буковині ми точно перші, тому будемо прикладом для інших. Ми зробимо цікаву програму для учнів, поступово вивчатимемо їхні інтереси і залучатимемо до цієї роботи інших спеціалістів. Адже наш інститут є потужним науково-педагогічним осередком, тому може забезпечувати всі потреби, які виникатимуть під час навчання. Завжди вважаю учнів і студентів, з якими працюю, своїми партнерами.
– Сьогодні ми вперше з сином, а він навчається в дев’ятому класі, прийшли на навчання в академію, – радіє Людмила Зеленівська, учителька математики Черепківської загальноосвітньої школи. – Він з дитинства любить комп’ютери й планує в майбутньому отримати відповідний фах. А ось молодший син ще не визначився з перспективою. Вважаю, що відкриття ІТ-академії в нашому містечку є потрібною й важливою справою.
Індивідуальний підхід, комфортність перебування в магазині, великий вибір товару (на всі смаки й гаманці), регулярне його оновлення, а також бонуси для клієнтів і стали виявом беззаперечної довіри до бренду "Оптика Люксор".
І минулого, і цього року компанія Bosch Car Service "Тандем" перемогла в конкурсі "Народний бренд" у номінації "Автосервіси". Цьогоріч перемогу в цьому конкурсі здобула ще й автомийка "Тандем".
Перемога знову! У 2024 році туристичний комплекс "Аква Плюс", розташований у с. Кам’яна поблизу Чернівців, отримав визнання як найкраща база відпочинку в регіоні в межах престижного конкурсу "Народний Бренд".