* На правах реклами
Якщо ви вважаєте себе кавоманом, бо щодня споживаєте одну чи дві філіжанки кави, у вас точно має бути власна кавомолка. Тому що для справжнього гурмана і поціновувача цього напою смачна кава і
кавомолка — це дві взаємопов'язані речі.
Для чого потрібна кавомолка?
Кавомолка — це пристрій, який перемелює каву. Для багатьох вона здається надмірною розкішшю та непотрібним ускладненням життя. Мовляв, навіщо додавати собі роботи, якщо можна придбати вже готову мелену каву, яка не набагато дорожча за цілі зерна. Але доведено, що одразу ж після помелу цей продукт втрачає близько 20% ароматичних речовин.
Професійні бариста ніколи не користуються меленою кавою, та й у кав'ярнях ви також її не знайдете. Для того, щоб відчути різницю у смаках, треба придбати й собі такий прилад, щоб мати можливість власноруч приготувати справжню запашну каву.
Як вибрати кавомолку?
Щоб вибрати модель, яка відповідатиме вашим потребам, необхідно спочатку визначити, що від пристрою вимагається. Подумайте: яку каву (еспресо, амерікано та ін.) ви будете варити та у якій кавоварці (ріжковій чи гейзерній) чи може у турці. Враховуйте також, скільки порцій ви бажаєте готувати за один раз. Від цих параметрів залежить очікуваний ступінь помелу та розміри приладу.
Пам'ятаючи про всі ці нюанси, слід обрати тип кавомолки, яка може бути:
- жорнова;
- псевдожорнова;
- ножова або роторна.
Перші забезпечують максимально дрібний та рівномірний помел, що ідеально підійде для приготування кави у будь-якій кавоварці або у турці. Псевдожорнові та роторні дають більш грубу фракцію, яку не можна регулювати так плавно, як у жорнових моделях. Тому вони підходять лише для гейзерних або пресових кавоварок.
У ножових кавомолках можна буде молоти й маленькі порції каш або спеції, та слід враховувати, що запах може всотуватись у чашу, а потім й у вашу каву.
Треба розуміти, що чим складніший процес приготування кави та чим дорожча у вас кавоварка, тим професійнишою має бути й кавомолка.
1-11-2021, 19:06
0
646