Обрати найкращий шампунь для свого типу волосся не так уже й просто. Понад те, нині існує величезна кількість засобів щодо догляду за ним.
Що важливо знати про шампуні та який вплив на волосся мають певні його компоненти – розповідає
Новини.LIVЕ.
Яких компонентів не повинно бути у шампуні
Список компонентів складу шампуню може бути доволі довгим, і часом не хочеться заморочуватися над вивченням його складу. Однак є певні компоненти, які можуть нашкодити шевелюрі й шкірі голови. Тому варто скласти певний список, аби розуміти, що всередині пляшки пропонованого засобу.
Силікони
Ці речовини в складі шампуню надають волоссю неймовірного блиску і завдяки ним волосся чудово розчісується. Стилісти знаменитостей часто використовують шампуні з силіконом, готуючи зірок до різних заходів.
Фахівці зауважують, що такий засіб дозволений для нечастого використання, адже за частого використання силікони лише шкодять волоссю. Так, силіконова плівка на волоссі та шкірі заважає нормальному живленню волосяних цибулин. У результаті волосся стає неестетичним на вигляд, робиться тьмяним, починає сіктися, ламатися й навіть може випадати.
Тому варто намагатися уникати таких назв у складі шампоню: Amodimethicone, BehenoxyDimethicone, Dimethicone copolyol / HWP, Hydroxypropyl, Trideceth-12, Dimethicone copolyol, StearoxyDimethicone, Cetearylmethicone, CetylDimethicone, Cyclomethicone, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Dimethiconol, StearylDimethicone, AminopropylDimethicone, AminoFunctionalSilicones, Polysiloxane, Laurylmethiconecopolyol.
Мінеральні олії
Мінеральні олії - це рідина без кольору і запаху, утворюється як побічний продукт при виробництві бензину. Сюди належать рідкі парафіни і вазеліни. Ці компоненти утворюють на поверхні волосся і шкіри голови непроникну плівку. Зазвичай вони ховаються за назвами Mineral Oil і Paraffinum Liquidum.
ФармальдегідиЦе консерванти, які досить часто використовуються в косметиці і засобах для волосся. Без них косметичні засоби можуть зарости грибками та бактеріями.
Фармальдегіди є токсичними речовинами і можуть викликати проблеми з репродуктивною функцією і диханням, а також дерматит.
Про їх наявність у шампуні вказують такі позначки: 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, 5-bromo-5-nitro-1 3-dioxane, diazolidinyl urea, dmdm hydantoin, imidazolidinyl urea, sodium hydroxymethylglycinate, quaternium-15.
Сульфати SLS І SLES
Сульфати SLS і SLES - це дуже агресивні поверхнево-активні речовини, які мають жиророзчинні, піноутворювальні і сильниі очисні властивості.
Наприклад, використання шампуню з Sodium lauryl sulfate, або SLS порушує захисний бар'єр шкіри, призводить до її сухості, лущення, подразнення і лупи.
Кокаміди
Завдяки кокамідам шампуні мають густу текстуру й добре піняться під час миття волосся. До складу цих сполук входить аміак, який подразнює шкіру голови, а волосся робить дуже сухим, ламким і тьмяним. На етикетці вони позначаються, як Cocamide MEA, DEA або TEA.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
22-10-2021, 01:20
0
2 305