Перлову крупу восени важливо включити в свій раціон, адже вона зміцнює імунітет. Більш того, в міжсезоння її можна їсти не тільки у вигляді каші, але також з перловки виходить непогана "кава".
Як правильно готувати перловку, щоб отримати максимальну користь від цієї крупи в періоди поширення інфекційних спалахів, розповіла експерт з лікувального харчування та ортомолекулярної медицини Марина Кумеріна в інтерв'ю радіо Sputnik.
Як найкраще готувати перловку
У перловій каші міститься величезна кількість вітамінів.
Експерт нагадує, що перловка - складний вуглевод, який довго перетравлюється, дає відчуття ситості, енергію, при цьому не дає різких підйомів цукру. Тому перловка показана людям з діабетом.
Варити перлову кашу краще на воді, а не на молоці, щоб не збільшувати її калорійність. Таке блюдо можна їсти на сніданок або на обід - як гарнір.
До слова, щоб посилити корисні властивості каші, залийте зерна водою мінімум на дві години або на ніч. Це зменшить кількість фітинової кислоти, яка в злаках міститься в надлишку і перешкоджає засвоєнню вітамінів.
Як приготувати корисний напій з перловки
Якщо перловку прожарити в духовці до золотистого кольору і змолоти, то у вас вийде так звана "злакова кава".
Цей напій допомагає при кашлі, особливо якщо додати туди корицю або імбир.
"Це дуже корисно, особливо в період міжсезоння, інфекційних захворювань. Коли ви відчуваєте, що захворієте, заваріть таку злакову каву, і вам стане краще", - радить фахівець.
Чим ще корисна перловка
Перловка багата вітамінами D, РР, А і Е, а також групи В. Ці компоненти покращують обмін речовин, роботу нервової і серцево-судинної систем.
Також перловка насичена цинком, фосфором, хромом, а за вмістом селену, який є потужним антиоксидантом, ця крупа перевершує, наприклад, рис.
Перловку ще рекомендують вживати для нормальної роботи щитовидної залози і поліпшення роботи мозку.
Крім того, речовини, що містяться в крупі, сприяють зміцненню зубів, кісток і волосся.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
19-10-2021, 00:16
0
1 049