При підозрі на COVID-19 зазвичай спираються на універсальний список симптомів. Однак нещодавно було виявлено, що ранні ознаки захворювання розрізняються залежно від статі та належності до вікової групи 16-59 років і старше.
Результати дослідження опубліковані в Lancet Digital Health.
За словами доктора Марка Модата, старшого викладача Королівського коледжу Лондона, визначення різних профілів має важливе значення в ранній діагностиці хвороби. Персоналізована інформація в залежності від статі та віку спонукатиме людей проходити тестування, не чекаючи появи пізніх симптомів. Також це може стати початком роботи для створення інших профілів, які, крім статі та віку, будуть враховувати інші фактори.
Як проходило дослідженняРезультати недавнього дослідження засновані на аналізі даних з мобільного додатку ZOE COVID Symptom Study. Він був створений для відстеження нових симптомів і пропонував хворим людям пройти тестування. Таким чином вдалося змоделювати ранні ознаки COVID-19. Це дозволило на підставі симптомів користувачів, про які вони повідомляли самостійно протягом трьох днів, успішно виявити 80% випадків інфікування.
Для дослідження були використані відомості з додатка за пів року з весни по осінь 2020 року. Це період, коли на території Великобританії був поширений початковий штам вірусу (Уханьський) і Alpha-варіант.
Було проведено порівняння здатності прогнозувати ранні прояви коронавірусу на підставі поточних діагностичних критеріїв, визначених Національною службою охорони здоров'я Великобританії, і моделі машинного навчання, заснованої на ієрархічному гауссівському процесі.
Модель враховувала стать, вік і стан здоров'я користувачів додатку. В результаті було встановлено, що в різних групах прояви COVID-19 на початкових етапах хвороби розрізняються.
Дослідники вважають, що при поширенні Delta та інших варіантів ранні ознаки хвороби також не є єдиними для людей різної статі та віку.
Найбільш важливі симптоми для раннього виявлення COVID-19Модель ґрунтувалася на вивченні 18 симптомів, які мали нерівнозначне значення в ранньому виявленні захворювання в різних групах. Найбільш важливими з них вважається втрата нюху, біль у грудях та / або животі, постійний кашель, незвичайний м'язовий біль, пухирі на ногах, болючість очей.
Однак у людей старше 60 років втрата нюху практично не відзначалася, а від 80 років – не зустрічалася зовсім. Для вікової групи старше 60 років найбільш характерним симптомом COVID-19 виявилася діарея. Такий відомий симптом, як лихоманка, не був раннім проявом інфекції в жодній віковій групі.
Прояви коронавірусу, що найбільш часто зустрічаються в залежності від статі:
Чоловіки – втома, задишка, озноб.
Жінки – втрата нюху, біль у грудях, постійний кашель.
Важливість дослідженняЗа словами провідного автора дослідження Клера Стівса, люди повинні знати, що COVID-19 може проявитися по-різному у кожного члена родини. Також ці дані можуть поліпшити тестування хвороби в цілому, що особливо важливо в умовах поширення варіантів, які швидко передаються.
Зараз для рекомендації самоізоляції та проходження тестування використовують декілька універсальних симптомів. Інформація про більшу кількість ознак дозволить визначати хворобу на ранніх термінах, що прискорить проходження тестування і, при необхідності, ізоляцію. Це призведе до зниження швидкості поширення COVID-19 і допоможе захистити найбільш вразливих до хвороби людей.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
2-08-2021, 17:59
0
3 100