Інфекціоністка Леся Радковська пояснила, що через 12 тижнів після хвороби може з’являтись постковідний синдром.
Натомість від 4 до 12 тижнів після захворювання – це так званий Long covid чи довгий ковід, пише
24 канал.
За її словами, він передбачає майже ті самі скарги, що постковідний синдром. Про них усіх потрібно повідомляти своєму сімейному лікарю.
Головні симптоми постковідного синдрому
Як пояснила інфекціоністка – біль у грудній клітці і задишка можуть означати багато – міокардит, тромбоз дрібних гілок легеневої артерії.
Не потрібно цим нехтувати і чекати вдома, що воно саме мине,
– наголосила Радковська.
Серед головних симптомів, на які скаржаться на люди:слабкість,
втрата апетиту,
поганий сон,
загальмованість.
погана пам’ять,
дратівливість,
підвищене серцебиття,
задишка,
неспокій,
страх.
Як їх лікуватиНасправді, симптомів дуже багато. Втім, як зазначила медикиня, щоб їх позбутись, якихось чудо-ліків немає.
"Тут потрібен здоровий спосіб життя. Наскільки це можливо – більше часу проводити на свіжому повітрі, збалансований раціон, налагодити свій робочий день, налагодити сон. Помаленьку починати фізичні навантаження – з прогулянок піших, доки можете, не через силу, і поступово збільшуєте", – наголосила інфекціоністка.
Коли треба звернутися до лікаряЗагалом, як пояснила Радковська, до лікаря потрібно іти, коли є гострий біль і раптова задишка.
"Хтось після хвороби відходить за тиждень, хтось – місяць, а хтось – пів року. Тут лікування немає, це спокійні стани, які не вимагають негайного втручання, але про них треба говорити своєму сімейному лікарю", – додала вона.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
16-05-2021, 00:35
0
2 852