У селі Волока Глибоцького району знищується фортеця ранньозалізного віку. Від решток фортеці не так уже й багато залишилося.
На південний схід від села в ур. Городище знаходиться городище XI – VIII ст. до.н.е. (ранньозалізний вік) та IX-X ст.н.е (слов’янська Райковецька культура). Воно було виявлене ще у 60 – роках минулого століття відомим буковинським археологом Борисом Тимощуком. Тоді ж за рішенням Чернівецького обласного виконкому (за N 432 від 24.10.1969 р.) землю, де була розташована фортеця було взято під державну охорону, про що зараз свідчить наявність на залишках валу ранньозалізного віку бетонної стели з відповідним надписом.
Але в результаті постійної оранки укріплення IX-X ст. втрачені. Залишився лише комплекс ранньозалізного віку голіградської культури (або культури фракійського гальштату).
Зараз на залишках валу самотньо височить охоронний знак, якому не так вже й багато залишилося триматися: ще один-два таких сезони і сам знак разом з городищем піде в повне небуття. Довкола залишків валу, просто на городі, можна знайти масу цінного археологічного матеріалу серед невикопаної картоплі.
Археологи нагадують, що такі дії підпадають під статтю закону і передбачають чималі штрафні санкції, однак більшою проблемою залишається небажання людей зберегти для нащадків нашу історію.
15-09-2009, 19:11
0
1 323