20 січня віряни відзначають свято Собор Іоанна Предтечі, Собор Предтечі та Хрестителя Господнього Іоанна.
У цей день вшановують Іоанна Предтечу, який хрестив Ісуса Христа у водах Йордану.
Яке свято 20 січня – Собор Іоанна Предтечі
Ще одне свято на честь Іоанна відзначається через день після свята Хрещення Господнього. У водах річки Йордан він здійснював усім охочим особливий обряд очищення, який сьогодні називають ще "йоановим хрещенням". Саме через нього сам Іоанн отримав ім'я Хреститель.
Іоанна звуть також Предтеча, тому що найважливішою частиною його служіння була проповідь про швидке пришестя Месії, Помазаника Божого, обіцяного Богом народу Ізраїлю. І ось одного разу, здійснюючи хрещення в йорданських водах, Іоанн з подивом побачив, що прийшли до нього люди Ісуса з Назарету. Іоанн одразу впізнав Спасителя і, як повідомляє Євангеліє, здивувався. "Мені треба хреститися від Тебе чи тобі йти до мене?", сказав Іоанн Ісусу, на що Спаситель відповів: "потрібно нам виконати всяку правду", і прийняв хрещення від Іоанна.
День Івана Хрестителя: традиції, що потрібно зробити
Віряни від самого ранку йдуть до церкви на службу. Потім відзначають свято Іоанна Хрестителя. У наших предків було заведено згодовувати тваринам залишки зі святкового столу.
Після полудня жінки можуть займатися рукоділлям: господині дістають свої починки, які перед Різдвом ховалися подалі від гріха.
Після Йордану настає кількатижневий період, під час якого можна справляти весілля і співати пісні. Після нього наступає найсуворіший Великий піст.
Заборони в Собор Іоанна Предтечі
Кажуть, що в цей день не можна вмиватися, бо, за повір'ям, це віщує обман іншими людьми.
Категорично заборонено приймати подарунки від сторонніх. Також у цей день не можна братися за важку роботу або домашні справи.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.