За статистичними даними, все більше жінок сьогодні палить постійно і пристрасть до тютюну з’являється у зовсім юних дівчаток – нині цигарками бавляться у віці 11 років.
Палити чи ні – вибір кожного, але з настанням вагітності жінка несе відповідальність не лише за своє життя і здоров’я, але й за стан майбутнього малюка, пише molbuk.ua.
Чому небезпечно палити вагітним?
Варто пам’ятати, що протягом дев’яти місяців організм матері і плода існує як єдина система, тож коли жінка робить чергові затяжки сигаретою, дитину буквально огортає димом, як завісою.
Як результат, виникає різкий спазм судин і гіпоксія тканин. При цьому на тлі куріння виникають проблеми головного органа вагітності – плаценти. Вона стає більш тонкою, гірше справляється зі своїми основними функціями.
При цьому в жінки можуть виникати відшарування плаценти, що призводить до переривання вагітності, смерті плода або різкого уповільнення його розвитку.
Наслідки куріння можна побачити або відразу після народження дитини, або в ранньому дитячому віці.
Діти, чиї мами курили під час вагітності, приречені на слабке фізичне і психічне здоров’я:
- вони народжуються недоношеними (раніше терміну);
- народжуються зі зниженими фізичними параметрами (масою та довжиною тіла, обводом голови і грудної клітки);
- частіше за інших народжуються мертвими;
- мають вроджені вади серця;
- у них спостерігаються аномалії розвитку внутрішніх органів;
- мають вроджені аномалії нервової системи і серйозні порушення психіки;
- часто відстають у розумовому розвитку;
Пасивне куріння при виношуванні плоду
Систематичне вдихання сигаретного диму також дуже шкідливе. Малюки, що піддаються постійному пасивному курінню, мають всі шанси на виникнення синдрому раптової дитячої смерті.
Із-за такого роду куріння у малюка може розвинутися хронічний бронхіт, серцева астма, запалення легенів.
Чим раніше майбутня мати погодиться кинути палити, тим здоровішою буде вона сама та її довгоочікувана дитина. Найкраще кидати палити до зачаття дитини. Якщо жінка вже перебуває в стані вагітності, то це чудовий привід, щоб позбутися шкідливої звички назавжди.
Деякі дівчата помилково думають, що перехід на "м’які" або "легкі" сигарети убезпечить здоров’я плоду і особисте здоров’я під час вагітності, а інші, наприклад, починають менше палити, ніж зазвичай.
Це все звичайно добре, але кращим рішенням буде категоричне "НІ" курінню. Тільки таке рішення зможе убезпечити здоров’я жінки та її плоду. Цей факт підтверджує статистика вчених, які заявляють, що здоров’я матері і дитини після того, як мати полишає тютюнокуріння помітно поліпшується.
Народження здорового малюка – саме світла подія в житті жінки. І першим кроком на шляху до щасливого материнства стане відмова від шкідливих звичок.
Клавдія САВИЧ
Юлія ЦИСАР
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
8-10-2020, 01:50
0
1 939