За інформацією The Daily Mail. дослідження 2300 вижили після серцевого нападу в США показало, що ті, хто проявляв ворожі риси характеру - включаючи сарказм, цинізм, обурення, нетерпіння або дратівливість, - піддавалися набагато більшому ризику смерті від другого нападу протягом наступних двох років.
Дослідники вважають, що це може бути пов'язано з тим, що постійний негативний емоційний стан погіршує їхнє здоров'я, пише Главред.
Ті, хто вороже налаштований по відношенню до інших, також з меншою ймовірністю будуть піклуватися про власне благополуччя - і з більшою ймовірністю будуть курити, пити і вести поганий спосіб життя і шкідливий раціон.
Дослідники з Університету Теннессі в США відстежили 2321 людини, що пережили Серцевий Напад. Ворожість вимірювалася на початку дослідження за допомогою особистісного тесту, а потім пацієнти спостерігалися протягом 24 місяців.
Після закінчення двох років виживання учасників порівнювалося з їх особистісними характеристиками, і ворожість могла бути точно використана для передбачення чиєїсь ймовірності смерті від повторного серцевого нападу.
Дослідники, які написали в European Journal of Cardiovascular Nursing, заявили:
"У ворожих людей збільшується час згортання крові, підвищується рівень адреналіну, вище нормальний рівень холестерину і тригліцеридів, а також підвищується серцева реактивність".
"Ці відомі запальні фактори можуть викликати серцеві напади та погіршувати клінічні наслідки".
Попередні дослідження показали, що оптимізм безпосередньо впливає на здоров'я серцево-судинної системи - знижує рівень гормонів стресу, частоту пульсу і артеріальний тиск.
А люди з позитивним світоглядом краще харчуються, більше займаються спортом і рідше п'ють. Люди з сонячною вдачею також рідше курять, а якщо вони вже курять, то краще кидають курити.
Вчені також вважають, що загальний настрій людини впливає на рівень шкідливих і корисних гормонів в організмі.
Оптимізм, наприклад, знижує рівень гормонів стресу і тривоги, таких як адреналін і кортизол, які можуть стати навантаженням на серце і підвищити кров'яний тиск.
Автор дослідження Трейсі Віторі з Університету Теннессі в Ноксвіллі сказала: "ворожість - це риса особистості, яка включає саркастичність, цинічність, образу, нетерплячість або дратівливість.
Це не просто разовий випадок, а й характеризує те, як людина взаємодіє з людьми. Ми знаємо, що контроль за звичками способу життя покращує перспективи для пацієнтів з серцевим нападом, і наше дослідження показує, що поліпшення ворожої поведінки також може бути позитивним кроком".
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram