Комплексне дослідження, проведене в понеділок, не виявляє зв'язку між вакцинацією від грипу при вагітності і розладом аутистичного спектру у дітей.
За інформацією Insider, в дослідженні, опублікованому в Annals of Internal Medicine, в період з жовтня 2009 р по вересень 2010 р взяли участь майже 70 000 немовлят, що народилися в семи медичних регіонах Швеції. Близько 40 000 з них були вакциновані проти грипу A (H1 N1) внутрішньоутробно, пише Главред.
Дослідники з Каролінського інституту в Стокгольмі, Швеція, спостерігали за всіма немовлятами в середньому протягом 6,7 років і виявили, що 1% тих, чиї мами отримали вакцину, і 1,1% тих, чиї мами не отримували вакцину, страждали розладом аутистичного спектра (ASD).
Вакцинація протягом першого триместру також не мала будь-якого зв'язку з більш високою зв'язком розлади аутистичного спектру або розлади аутизму, ніж отримання вакцини на більш пізніх термінах вагітності, що суперечить результатам одного попереднього дослідження, яке показало невелике підвищення ризику в першому триместрі.
Результати цього дослідження не дивні для Андерса Хвііда, епідеміолога з Копенгагенського університету, який не брав участі в дослідженні, але написав супровідну редакційну статтю.
"Ми знаємо, що аутизм має сильну генетичну складову, і що ніяка достовірна наука не підтримує віру в те, що вакцини, що вводяться під час вагітності (або в дитинстві), можуть викликати аутизм", - написав він.
Якщо вагітні жінки хворіють на грип, у них більше шансів захворіти важким захворюванням і підвищений ризик мертвонародження і передчасних пологів.
Але хоча минулі дослідження показали, що вакцини проти грипу під час вагітності захищають як жінку, так і дитину, лише деякі вивчали довгострокові ризики.
Одне велике дослідження 2016 року не показало зв'язку між вакцинами від материнського грипу та підвищеним ризиком РАС, але не розглядало тільки вакцини проти H1N1, як це було в поточному дослідженні.
"Це нове дослідження дає додаткову впевненість в тому, що материнський H1N1 сам по собі не пов'язаний з підвищеним ризиком РАС або АД у їхніх дітей", - каже Уссені Зербо, дослідник з Kaiser Permanente в Північній Каліфорнії і автор дослідження 2016 року.
Невпевненість щодо вакцинації зростає, але інше дослідження показало, що вони безпечніше, ніж "майже будь-яке інше сучасне медичне втручання".
Але серпневе дослідження, що охоплює 20 років і включає 57 вакцин, показало, що "майже не було виявлено значних побічних ефектів", що, як сказав Business Insider провідний автор, доктор Даніель Шепшеловіч, було "чудово".
Медичні пристрої та фармацевтичні препарати не мають такої репутації.
"Я б сказав людям, котрі сумніваються в вакцинації, що наукові дані і докази більш ясні щодо безпеки вакцин, ніж майже будь-яке інше сучасне медичне втручання", - сказав Шепшеловіч. "Переваги величезні. І ризик дуже і дуже малий ", - додав він.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram