* На правах реклами
В Україні знову зростає кількість випадків зараження коронавірусом SARS-CoV-2. Найважча ситуація спостерігається в західних регіонах країни (Львівська та Закарпатська області), а також у столиці.
Міністерство охорони здоров’я почало бити на сполох з 12 червня, коли лише за одну добу кількість нових випадків зараження досягла 753. З цього приводу відбувся брифінг, на якому глава МОЗ Максим Степанов назвав основну причину теперішньої ситуації. За словами Степанова, новий "антирекорд" пов’язаний із тим, що самі українці перестали дотримуватися правил, рекомендованих МОЗ.
Він зазначив, що послаблення карантинних заходів не є скасуванням карантину, тому ігнорувати правила карантину зараз ні в якому разі не можна. Також Степанов повідомив, що найбільшу тривогу викликає ситуація у Львівській та Закарпатській областях, а також у Києві.
У свою чергу, заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар країни Віктор Ляшко вважає, що до ускладнення епідеміологічної ситуації призвело саме пом’якшення карантинних заходів. А за правилами адаптивного карантину, який зараз і встановлений в Україні: "Пом’якшення скасують, якщо показники заражуваності перевищують очікувані протягом трьох днів поспіль", – зазначив Ляшко.
Тому, якщо ситуація залишиться без змін, МОЗ буде змушене ввести додаткові обмеження.
Крім того, в Україні буде відновлена санітарно-епідеміологічна служба, яка "була розвалена за останні п'ять років", як повідомив Максим Степанов. План по її "реанімації" вже розроблений, і відновлена служба відповідатиме всім світовим стандартам, зазначив чиновник.
Як послаблювали карантин в Україні
Послаблення карантинних обмежень у нашій країні відбувалося в три етапи.
Перший етап розпочався 11 травня. Громадянам України було дозволено відвідування ринків, перукарень, літніх майданчиків кафе і ресторанів, дитячих майданчиків, парків.
Старт другого етапу припав на 22 травня. Тоді уряд схвалив відновлення роботи громадського транспорту, дошкільних закладів, готелів (за винятком хостелів), а також дозволив проводити релігійні служби та спортивні змагання (без глядачів).
Третій етап стартував 1 червня, коли було відновлено роботу басейнів, спортивних майданчиків, фітнес-центрів. Також 1 червня були відкриті пасажирські рейси між областями та залізничні рейси, а в вищих і середніх навчальних закладах було дозволено проведення сесій.
Сьогочасна ситуація
Оскільки в Україні був зафіксований новий рекорд за кількістю заражених за добу, 13 червня президент країни Володимир Зеленський провів селекторну нараду для Кабміну та правоохоронців. Прес-служба Офісу президента повідомила, що Зеленський очікує від уряду рішення щодо заходів, які потрібно вжити, щоб не допустити нового спалаху епідемії.
Президент порекомендував приділяти особливу увагу ринкам, громадському транспорту, магазинам – тобто, місцям підвищеного скупчення людей. Відповідальність за це лягає на установи, відповідальні за безпеку, прописану Кабінетом міністрів.
Як повідомив голова Національної поліції країни Ігор Клименко, за період карантину було складено понад 12,5 тис. адміністративних протоколів про порушення вимог безпеки. Суди України винесли рішення про штрафи на загальну суму 4,5 млн грн. Саме порушення карантинних заходів і стали причиною нових "антирекордів" в ситуації з коронавірусом в країні.
Тестування на коронавірус у Чернівцях
Міністерство охорони здоров'я наполегливо рекомендує громадянам України не ігнорувати карантинні обмеження: продовжувати носити маски, дотримуватися соціальної дистанції, ретельно мити руки, користуватися антисептиками.
А щоб ще більш якісно убезпечити себе та своїх близьких від зараження та можливих важких ускладнень, можна здати в Чернівцях аналізи на коронавірусну інфекцію. Дослідження здійснює всеукраїнська багатопрофільна лабораторія МедЛаб.
Тут можна пройти тестування методом ІФА на два різновиди антитіл до коронавірусу:
• IgM (свіже зараження), код аналізу – 3408;
• IgG (стійкий імунітет від перенесеного раніше COVID-19), код аналізу – 3409.
Результати тестів надаються дуже швидко – лише через два робочі дні після здачі аналізу.