Люди навіть із легкими симптомами COVID-19 виробляють антитіла, які вселяють надію на те, що видужалі справді отримують імунітет від цього захворювання.
Такого висновку дійшли французькі вчені з інституту Пастера в Парижі. Щоправда, результати їхнього дослідження ще не були рецензовані й потребують доведення, повідомляє Daily Mail.
Зазначається, що фахівці проаналізували кров 160 медиків із двох лікарень у Страсбурзі, східна Франція, у яких була легка форма COVID-19, і які не потребували стаціонарного лікування. Всім учасникам експерименту було в середньому 32 роки.
З'ясувалося, що у 99,4% із них антитіла до коронавірусу почали вироблятися уже за 13 днів після перших симптомів. На думку вчених, це свідчить про те, що у них є якась форма захисту від нього.
Зокрема, зазначається, що антитіла мали здатність "нейтралізувати" або вбивати вірус у тестах і, ймовірно, ставали сильнішими протягом декількох тижнів після зараження.
Водночас у дослідженні не розглядалися зразки крові, взяті пізніше як за 40 днів після появи симптомів. Тому не було встановлено, як довго діють антитіла.
"Антитіла є ознакою зараження людини коронавірусом. Але чи захищає це видужалого від повторного зараження, ще належить довести", – підкреслюють вчені.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
29-05-2020, 20:59
0
2 949