Лікар пояснив, чому не всі пацієнти з COVID-19 помічають пневмонію

новини / Здоров'я
4 970
0
Лікар пояснив, чому не всі пацієнти з COVID-19 помічають пневмонію

По всьому світі спостерігаються випадки, коли пацієнти з COVID-19 до останнього не помічають серйозних проблем із диханням.

Про це повідомляє CNN.



В народі кажуть, що людина "вигорає" від пневмонії за кілька днів, хоча насправді це не зовсім так.

Що таке "щаслива гіпоксія"?

Буває, що люди не помічають нестачі кисню і опиняються в лікарні в дуже критичному стані. Іноді, таке явище називають "щасливою" гіпоксією, але правильний медичний термін - "тиха" гіпоксія.

Лікар відділення швидкої невідкладної допомоги Річард Левітан розповів про свої спостереження в нью-йорській лікарні, епіцентрі спалаху коронавірусу в США. Як правило, пацієнти з "тихою" гіпоксією спостерігають симптоми COVID-19 протягом двох-семи днів, а потім потрапляють в лікарню з скаргами на раптовий біль в грудях чи проблеми з диханням.

Про "тиху" гіпоксію заявляють не тільки американські лікарі. Кардіолог лікарні Седер в Стокгольмі Густав Едгрен говорить, що такі пацієнти почуваються відносно добре і це заважає лікарям правильно оцінювати ситуацію.

Чому "тиха" гіпоксія небезпечна?

За показниками здоров'я деякі пацієнти лікаря Левітана повинні були впасти в кому чи задихатися через гіпоксію, але насправді вони спокійно перевіряли соцмережі та спілкувалися з медичним персоналом. Рідко жаліючись на неприємні відчуття при диханні.

Рівень кисню в їх крові був близько 50% (нормальне нормальне насичення крові киснем - від 95% до 100%, а все, що нижче 90%, вважається ненормальним). При скануванні легень цих пацієнтів виявляли ознаки важкої пневмонії: такий, що люди повинні були б відчувати сильний біль під час вдиху.

Незважаючи на серйозні проблеми, пацієнти стверджували, що тільки недавно помітили задуху або втому, а ознаки захворювання з'явилися всього пару днів назад.

"Це жахливо, тому що на той час, коли людина розуміє, що у нього почалися проблеми з диханням, і звертається за допомогою, вона вже небезпечно хвора, - каже Річард Левітан. - В кінцевому підсумку деяким може знадобитися штучна вентиляція легень: їх стан призводить до гострої дихальної недостатності".

Як люди можуть не помічати серйозну пневмонію?

Про причини прояви "тихої" гіпоксії є кілька теорій.

"Згідно з однією із теорій, у деяких хворих не накопичується та ж кількість діоксиду вуглецю, як у тих, хто відчуває проблеми з диханням, - розповів головлікар лікарні св. Георгія в Стокгольмі Умут Гайльборн. - А саме за рівнем діоксиду вуглецю в крові мозок розуміє, що є труднощі з диханням".

Також лікарі вважають, що у деяких хворих проблеми з легенями через COVID-19 розвиваються не відразу. Поки пацієнти зосереджені на боротьбі з іншими симптомами, рівень кисню в крові падає. Тоді організм починає прискорювати дихання, щоб компенсувати недолік кисню, але люди можуть цього не помічати. Тіло поступово пристосовується до більш низьких рівнів кисню, як якщо б людина піднімався на велику висоту.

На той час, як ці пацієнти потрапляють до лікарні, їхні легені серйозно пошкоджені, а нестача кисню, можливо, вже позначилася на інших органах - серці, нирках і мозку. В результаті "тиха" гіпоксія може непомітно прогресувати до дихальної недостатності.

Явище "тихої" гіпоксії може пояснити випадки, коли пацієнти з COVID-19, які здавалися здоровими і навіть не відчували задишки, раптово "згорали" від захворювання за кілька днів.

"Тиху" гіпоксію можна виявити заздалегідь - ось як


Доктор Едгрен попереджає, що "тиха" гіпоксія може обернутися різким погіршенням стану хворого. Він рекомендує негайно звертатися до лікаря при появі задишки чи інших проблем з диханням навіть безсимптомним хворим.

Щоб запобігти важкий стан, Річард Левітан пропонує людям з легкими симптомами COVID-19 використовувати для контролю рівня кисню в крові пульсоксиметри.

Доктор Левітан вважає, що таке дослідження - на дому або в кабінеті лікаря - може своєчасно повідомити про проблеми з диханням, пов'язаних з коронавирусной пневмонією.

У пульсоксиметрів є недоліки, і про них важливо знати

CNN звернулося до дослідження 2016 року, яке показало, що тільки два з шести популярних пульсоксиметрів відповідали критеріям точності, встановленим Міжнародною організацією зі стандартизації.

Крім того, неправильне використання приладу може вплинути на його свідчення. Для точного результату пристрій потрібно правильно надіти, при цьому ваші руки повинні бути кімнатної температури. На показання може вплинути затримка дихання і навіть темний лак для нігтів.

Однак доктор Левітан все одно закликає своїх пацієнтів користуватися пульсоксиметрами. Хоча ці пристрої не ідеальні, вони дають лікарям можливість дистанційно стежити за станом хворих під час ізоляції.

"Я вважаю, що пульсова оксиметрія неймовірно цінна, якщо ми використовуємо її в проміжок часу, коли хвороба тільки набирає силу, - вважає Левітан. - Зазвичай це п'ять-десять днів після того, як людина заразилася".

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

02:00
В зернах чи мелена? Яку каву обрати та на що звертати увагу при покупці
01:45
Як позбутися запаху з мийки: прості лайфхаки для ідеальної чистоти на кухні
01:30
Пам’ять впливає на тягу до їжі та може стати причиною ожиріння — нове дослідження
01:00
Душова лійка заблищить від чистоти: найпростіший спосіб її очистити
00:45
Розрізане авокадо збереже смак до тижня: ось, що треба зробити
00:30
Для профілактики діабету і запалення: вісім причин, чому брюссельська капуста корисна
00:15
Ця 5-хвилинна звичка перед сном може допомогти вам швидко заснути
23:40
Гороскоп на 22 січня: Близнюкам - розставити пріоритети, Дівам - приємні новини
23:15
Потрібно посадити ці рослини поруч зі смородиною: врожаю буде в 3 рази більше
22:58
"Україну можна зробити успішною": у Чернівцях пройшла зустріч з військовим, політиком Володимиром Омеляном
22:30
Несподіване продовження фрази «моя хата скраю»: сенс буде зовсім інший
22:09
На чотири знаки Зодіаку чекає фантастична удача наприкінці січня
21:59
У Чернівцях відкрилася виставка "Коломия-Транзит"
21:47
Україна досі не отримала всю виділену в 2024 році допомогу, - Зеленський
21:19
Створили камбек: "Динамо" вибороло нічию у напруженій боротьбі з "Галатасараєм"
21:00
"Жорстко потріпав минулий рік": співачка з Чернівців поскаржилася на проблеми зі здоров'ям
20:53
Знову смертельна ДТП на Буковині: авто збило пішохода
20:40
Завтра Буковину накриє густий туман
20:18
На Буковині встановили майже пів сотню кнопок термінового виклику поліції
20:00
«Азов» – янголи Маріуполя»: у Чернівцях відкрили виставку, присвячену загиблим бійцям - фото та відео
19:40
На Буковині ще один священник УПЦ МП долучився до ПЦУ
19:20
У Чернівцях у маршрутках, які їздять на Рошу, встановили валідатори
19:00
Буковина отримала сучасне медичне обладнання: яким закладам його дали
18:40
У центрі Чернівців досі встановлюють підземні смітники: рух обмежили - фото
18:20
На Київщині група підлітків познущалась над 12-річною дівчинкою
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

1 224 0

«Піккардійська терція» запрошує на чарівний різдвяний концерт у Чернівцях

З вірою у ЗСУ та різдвяним настроєм! Відома вокальна формація "Піккардійська Терція" вирушає у великий всеукраїнський різдвяно-новорічний благодійний тур, аби разом із шанувальниками

30 лис 2023

політика, влада

економіка

здоров'я

Прес Релізи

культура

спорт