Цієї весни епідемія перекреслила всі плани – через небезпеку поширення коронавірусу безліч людей змушені працювати з дому. Що робити, щоб зберегти здоров’я, якщо ви змушені перебувати вдома?
Ізоляція: новий викликЧимало офісів перейшли на дистанційний формат роботи, закриті школи та дитячі садки — раптово в ув’язненні опинилися і діти. Батькам, не дивлячись ні на що, потрібно зберігати ефективність і проявляти чудеса самодисципліни в далеко не робочій обстановці. Ситуація загрожує серйозним стресом і може позначитися на здоров’ї, причому не тільки психологічному. У ваших силах зберегти його: ось кілька способів зміцнення імунітету в період роботи з дому.
Рухайтеся протягом дняНе варто проводити весь день, сидячи за комп’ютером — вставати і розминатися необхідно не рідше кожної півгодини. Згідно з підготовленими Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) рекомендаціями з профілактики неінфекційних захворювань і боротьби з ними, для підтримки здоров’я людині необхідно 150 хвилин помірної активності або 75 хвилин інтенсивної фізичної активності. Це не обов’язково повинні бути активні заняття спортом: робочий день можна розбавляти розминкою, ходьбою або гімнастикою. Прості фізичні вправи легко можна знайти в інтернеті або спеціальних додатках.
ВООЗ рекомендує по можливості організувати робоче місце вдома так, щоб працювати за ним стоячи, наприклад, підклавши під комп’ютер стопку коробок або книг.
Подбайте про мікроклімат в своїй квартиріНе варто довго перебувати в закритому приміщенні без свіжого повітря — це загрожує швидкою втомою і головним болем. Частіше провітрюйте квартиру, щоб наситити повітря киснем і провести профілактику вірусних інфекцій. У такому приміщенні працюється і дихається легше, і до кінця дня ви не будете почувати себе як вичавлений лимон. Також по можливості зволожуйте повітря – це можна зробити за допомогою побутових зволожувачів або ж просто поставивши на батарею металеву ємність з водою.
Їжте квасолю і рибуІзоляція, тіснота, необхідність продовжувати працювати і одночасно відповідати на питання дітей — в таких умовах мало не єдиним способом впоратися зі стресом стає їжа. На відміну від офісу, де провізію дістати складніше, холодильник в квартирі знаходиться всього в декількох кроках і часто стає єдиною віддушиною. І навряд чи в такій нервовій ситуації вам захочеться поглинати курячу грудку з овочами на пару. Не дивно – рівень кортизолу зростає, і відразу хочеться чогось солоненького, жирного або солодкого. Або навіть келих вина в середині робочого дня! У той час як вибір курячої або індичої грудки, наприклад, з морквою і шпинатом як гарнір був би оптимальним. Білки необхідні для побудови клітин імунної системи, а бета-каратин — для її зміцнення за рахунок прискорення вироблення лімфоцитів. Також для нормального функціонування всіх факторів імунітету в щоденний раціон потрібно включати селен і цинк, які містяться в морепродуктах, яловичині і бобових культурах. Так що не варто звинувачувати себе за бажання заїдати (або запивати) стрес. Краще вибрати правильні продукти і перестати турбуватися.
Шукайте у всьому позитивБагато хто закликає не панікувати через карантину, а пошукати в цій ситуації плюси і точки зростання. Адже якщо подивитися на самоізоляцію під іншим кутом, то можна знайти в ній і позитивні сторони. Наприклад, цінувати те, що нарешті вдасться довше побути з сім’єю (так-так, не про таке єднання всі ми мріяли, знаємо) або використовувати звільнилися годинник на те, щоб переробити домашні справи, до яких ніяк не доходили руки.
Не забувайте цілуватися з чоловіком і дітьми — як не дивно, обмін своїми бактеріями з один одним підсилює місцевий імунітет.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
29-03-2020, 09:40
0
6 347