* Новини компанії
Здорові зуби дитини – спокійний сон батьків. Із раннього дитинства варто привчати малюка до догляду за ротовою порожниною та докладати усіх зусиль, щоб стоматолог став хорошим другом вашої сім’ї. Щоб у майбутньому проблем із зубками у вашої дитини було менше, візити до стоматолога мають бути регулярними, а не тільки тоді, коли з’являється біль.
Про переваги раннього лікування зубів та важливість профілактики дитячих зубних захворювань розповіла лікарка стоматологічного центру Kuzenko Dental Clinic Марія Шестак.
– Чи можливо вберегти здоров’я зубів дитини вдома? Багато батьків вважають, що якщо дотримуватися усіх правил гігієни ротової порожнини, то до стоматолога ходити необов’язково.
– Здоров’я зубів дитини, у першу чергу, залежить від правильної гігієни, дотримуватися якої слід від моменту прорізування першого зубчика. І якщо батьки відповідально поставляться до чищення зубів діток, то вдасться уникнути багатьох неприємних ситуацій у майбутньому. До 10 років мама або тато мають не тільки контролювати процес, а й допомагати дітям у цьому. Але навіть ретельний домашній догляд не гарантує, що зуби дитини абсолютно здорові.
– Коли варто показати дитину стоматологу? І для чого потрібні регулярні огляди, якщо дитина не скаржиться на зубний біль?
– Кожних пів року батьки повинні приводити дітей на регулярні огляди до стоматолога та професійну чистку. Якщо молочні зуби здорові, то лікарі тільки оглядають ротову порожнину. Такі прості прийоми дуже корисні, саме на них з’являється розуміння, що до стоматолога ходити не страшно. Якщо ви познайомите свою дитину із лікарем у ранньому дитинстві – то повірте, професійний контроль і відповідальне чищення, сприятимуть формуванню здорової ротової порожнини.
Але крім обов’язкових оглядів, є й екстрені. Як правило, вони пов’язані зі скаргами дитини на зубний біль. У таких ситуаціях варто діяти оперативно, адже чим швидше розпочати лікування, тим легше воно пройде.
– Деякі батьки байдужі до стану молочних зубів своїх дітей, керуючись думкою, що вони тимчасові. Поясніть, навіщо лікувати молочні зуби, якщо вони все одно випадуть?
– Це одне із найбільш поширених запитань від батьків. Те, що зуби молочні не означає, що вони не болять – у них теж бувають дірки, часто вони обламуються, а це неприємно, дискомфортно і зовсім нездорово. А від стану молочних зубів залежить мікрофлора ротової порожнини загалом. Інфекція, що міститься у хворих молочних зубах, негативно впливає на зачатки постійних зубів, які розвиватимуться у такому випадку із різними ушкодженнями.
– Що робити батькам, діти яких мають хворі зуби, але з тих чи інших причин не співпрацюють із лікарем?
– Якщо у дитини хворі зуби, але вона відмовляється їх лікувати через попередній негативний досвід (сильно боліло або лікували примусово), її вік чи загальний психоемоційний стан, то у таких випадках маніпуляції здійснюються під загальним знеболенням. У нашій клініці створені усі умови для такого типу лікування. Команда кваліфікованих лікарів й асистентів пролікували під загальним знеболенням близько 200 дітей, а вік найменшого пацієнта становив 1 рік і 8 місяців.
– Часто батьки ігнорують візитами до стоматолога через те, що не хочуть, аби їхнім дітям було боляче або ж вони самі мають страх перед лікарями. Як діяти у такому випадку?
– Ніколи не потрібно свій негативний досвід безпосередньо перекладати на свою дитину. Батькам треба зрозуміти, що планові огляди спрямовані саме на запобігання виникнення зубного болю і багатьох захворювань, які пізніше могли б мучити дитину. Крім того, профілактика виробляє у малюків розуміння важливості догляду за ротовою порожниною, сприяє зближенню дитини зі стоматологом, який "не є таким страшним, як його малюють інші". Також на регулярних оглядах можна виявити порушення формування прикусу чи викривлення зубів, вирішення яких на ранніх стадіях буде набагато ефективнішим. Тому чим швидше ваша дитина познайомиться із ортодонтом, тим краще для неї, адже їй вдасться уникнути майбутніх складних дефектів.
– Які ж переваги має раннє ортодонтичне лікування? Із якого віку варто його починати?
– Раннє ортодонтичне лікування полягає у вчасному виявленні порушень, пов’язаних із розвитком ротової порожнини, які набагато простіше усунути на початках. Перший візит до ортодонта має бути не пізніше, ніж у шість років. Його не слід відкладати на потім, адже поки дитина ще росте, легше направити ріст зубів та розвиток лицьових кісток. Крім того, у дитинстві можна виправити набагато більше проблем, ніж у зрілому віці та й значно дешевшим буде лікування.
– Як обрати дитячу стоматологічну клініку? На що потрібно звернути увагу?
– Вибір клініки – особиста справа кожного, проте доволі відповідальна, оскільки майже всі дітки бояться лікувати зуби. Щоб побороти такий страх, краще обирати приватну клініку, де створені максимально комфортні умови для перебування вашої дитини. Сучасна стоматологія має багато переваг, ви можете із дому на сайті клініки побачити усі її плюси: розташування, технічне оснащення, наявність рентгену, ціна, кваліфікація лікарів, графік роботи.
Не відкладайте візити до стоматолога, регулярно проходьте контрольні огляди та ретельно чистьте зуби!
м. Чернівці, вул. Кармелюка, 116
+38 095 485 38 32
Наказ МОЗУ №20 12.01.2017 р. про ліцензування медичної практики ФОП Кузенко Георгій Георгійович