Лікар розповіла, кому не можна їсти млинці

новини / Здоров'я
2 075
0
Лікар розповіла, кому не можна їсти млинці

Лікар-ендокринолог Олена Мамонтова заявила, що млинці можуть завдати шкоди здоров'ю.

У коментарі АіФ вона пояснила, кому не можна їсти млинці.



Млинці — досить калорійна страва, яка, з одного боку, дає енергію нашому організму, насичує мінералами (кальцієм, магнієм, фосфором, калієм), вітамінами групи В, а з іншого — підвищує навантаження на внутрішні органи, що беруть участь у травленні та засвоєнні компонентів страви.

Проте, якщо у людини є непереносимість глютену, їй доведеться відмовитися від такого варіанту страви. Адже здоров'ю можна завдати серйозної шкоди. Якщо ж без млинців зовсім ніяк, то сьогодні є альтернативні варіанти, які дозволять приготувати улюблений продукт без ризику для здоров'я.

Так, наприклад, можна зробити млинці на альтернативному борошні — рисовому або кукурудзяному. Адже в цих культурах глютену немає.

Шкідливими млинці можуть виявитися для тих, у кого є проблеми зі шлунково-кишковим трактом, наприклад, той же панкреатит або холецистит і, звісно, цироз печінки.

Не варто забувати й про високий вміст вуглеводів у млинцях. Це означає, що вони мають високий глікемічний індекс. Тому млинці не радять використовувати в раціоні людей з надмірною вагою і при цукровому діабеті, особливо якщо йдеться про захворювання 2 типу. Важливий момент — млинці краще вживати через деякий час після приготування, оскільки знижується навантаження на травні органи. Адже свіжа випічка нерідко негативно впливає на роботу системи ШКТ.

При вживанні млинців потрібно мати на увазі, що травна система маленьких дітей не пристосована до вживання калорійної та жирної їжі. Така їжа повільно перетравлюється і засвоюється дитячим організмом, внаслідок чого підвищується газоутворення, з'являється метеоризм. Дітям до 3 років протипоказана будь-яка смажена їжа. З 1,5 років можна пробувати давати дитині пісні бездріжджові млинці, без начинки, на воді.

Починати краще з одного млинця і поспостерігати за реакцією дитячого організму


Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:


Logo
“Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Foreningen Ukrainian Media Fund Nordic в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів” в рамках реалізації
грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа.
Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів”


Copyright 2024. Всі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
при розміщенні посилання (для Інтернет-видань - гіперпосилання) на molbuk.ua. Посилання
(гіперпосилання) обов'язкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів.