Як варто діяти, якщо у вашій родині, або у друзів захворіла дитина? Це можуть бути ваші онуки, племінники, похресники і ви, звісно, переймаєтесь їхнім станом. У таких ситуаціях головне надати правильну підтримку батькам, не обтягуючи їх зайвими балачками, претензіями та непотрібними порадами з інтернету.
Поради, як найкраще підтримувати батьків хворих дітей, написала лікар-педіатр Вікторія Кліщ.
Не шукайте причину хворобиНе намагайтеся шукати причину захворювання, і навіть якщо вона на для вас очевидна, залиште цю думку при собі. Не дзвоніть батькам, щоб дорікнути словами "Це тому що вона ходить без шапки / бо випив холодної води / он дивись тільки з піску і вже облизує пальці".
Не говоріть банальні фразиЯкщо ви справді не готові допомогти, не кажіть: "Я завжди з вами", "Якщо вам потрібна моя допомога – дзвоніть" тощо. Більша користь буде, якщо ви поцікавитися, чи варто щось приготувати та привезти для дитини, купити у магазині, аптеці тощо.
Поважайте вибір батьківДовіра до лікаря є одною із головних складових одужання. Якщо вам здається, що батьки не здатні оцінювати ситуацію тверезо, ви можете запропонувати консультацію іншого фахівця / клініку / метод лікування тощо.
Не діліться страхамиНе варто розповідати батькам, що може статися щось страшне. Усе тому, що батьки переймаються за свою дитину і мають більше побоювань, ніж у вас.
Не телефонуйте частоНе варто щогодини телефонувати батькам, адже їм може бути просто не до балачок. Достатньо зранку і ввечері спитати про те, як пройшов день та ніч. Крім того, якщо за дитиною доглядає мама, краще дзвонити до батька.
Не показуйте скорботуКоли ви спілкуєтеся з батьками хворої дитини, не демонструйте їм свій сум, жаль та скорботу, адже від цього нікому легше не стане.
Як допомогти батькам хворої дитини️Привезіть готовий обід чи вечерю;
Побалуйте хворого чимось смачним чи новою іграшкою;
Потурбуйтеся про інших дітей у сім'ї – візьміть на прогулянку, почитайте книгу;
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
18-01-2020, 01:50
0
2 655