Ми всі хочем знати напевне що ми їмо. Вітчизняна продукція нам є відомою та близькою, але як бути впевненим в імпортному продукті з невідомою назвою та маркуванням?
Вся термінологія та цифри ніби секретна мова, відома лише лікарям та дієтологам. Та розуміння цієї інформації може допомогти вам прийняти мудрі рішення щодо покупки.
1. Calories (Калорії) Це є одиниця, яку використовують для вимірювання енергетичної цінності їжі. Калорії, якщо їх не спалити, перетворюються в накопичені жири в організмі.
2. Total Fat (Загальна кількість жирів)В одному грамі жиру є 9 калорій. Добова норма спожитих жирів не має перевищувати 30% від загальної кількості калорій. У 80 грамів жирів - 2400 калорій. Існують винятки для корисних жирів, як от в рибі.
3. Saturated Fat (Насичені жири)Зустрічаються в продуктах тваринного походження: вершкове масло, вершки та незбиране молоко. Добовою нормою є 20 грам насичених жирів.
4. Cholesterol (Холестерин) Воскоподібний жир типовий для продуктів тваринного походження. Людський організм не може розчиняти холестерин, а високий вміст його у крові може призвести до серцево-судинних захворювань.
5. Sodium (Натрій) Природній мінерал, який міститься в солі. Добова норма не має перевищувати 2300 міліграм, або одну чайну ложку.
6. Total Carbohydrates (Всього вуглеводів)Рафінований цукор та крохмаль. Добова норма вуглеводів складає 2 грами на кожний кілограм ваги, причому тільки 10-15% з них можуть бути простими (мед, цукор, солодкі фрукти).
7. Dietary Fiber (Харчові волокна)Поживні речовини рослинного походження в продуктах багатих на складні вуглеводи. Наприклад, зерно, овес, висівки, фрукти і овочі. Волокна відіграють важливу роль у зниженні рівню холестерину в організмі. Потрібно споживати мінімум 25 грамів щодня.
8. Protein (Білок) Органічна сполука, яка складається з амінокислот. В одному грамі білка 4 калорії. Потрібно споживати 0.8 г білка на кілограм ваги тіла.
Джерело: southernliving.com
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
12-02-2019, 00:20
0
1 258