Минулих вихідних у Чернівцях перебував богатир, найсильніша людина світу Василь Вірастюк. Пан Василь приїхав на "Богатирські ігри". Нам вдалося поспілкуватися з відомим спортсменом.
– Цього року ви зареєстрували свою Професійну лігу стронгменів України, чому виникла така потреба?
- Це не новий вид спорту. Він у світі розвивається з 1970-1980-х років. Та в Україні офіційно зареєстрований лише цього року. У нашій країні є гарні стронгменівські традиції. Чотири рази наші хлопці вигравали титул "Найсильнішої нації світу". Для того ми й зробили федерацію, бо є великий попит у молоді до занять нашим видом спорту. Змагання богатирів – одне з найбільш видовищних.
- У Чернівцях вже запрацювала така школа?
- У Чернівцях вже є така школа. Очільник – голова Чернівецького осередку Професійної ліги стронгменів України Андрій Бурштин – володар титулу "Найсильніша людина Буковини 2011 року". Зареєстрована вона в липні цього року. – Де межа між тим, що є корисним для здоров’я, і тим, що може його підірвати? Адже не всім підійдуть такі фізичні вправи?
- Це надважкий професійний спорт, тому до нас ідуть люди з базовою підготовкою в силових видах спорту. Таких, як важка атлетика, пауерліфтинг, бодибілдинг, боротьба.
– Чому діти зараз такі слабкі у фізичному плані?
– Діти чому помирають на уроках? Тому що вони народжуються вже хворими. Не буде ні для кого секретом, що в цьому винна наша екологія, харчування. Також дуже мала кількість дитячих спортивних майданчиків. Щодо уроків фізкультури, то не потрібно їхню кількість зменшувати, бо так ми взагалі дійдемо до нації дегенератів. Бо почали говорити, що якщо діти почали помирати, то треба зменшити із двох до одного уроку. Насправді цю проблему вирішити можна. Усі діти можуть ходити на уроки фізкультури, але до кожного потрібно підходити індивідуально. Для кожної групи учнів має бути індивідуальна програма, щоб не міряти всіх під одну лінійку.
– А ви любили уроки фізкультури в школі?
- Я в дитинстві теж був не маленької статури й для мене біг по кілька кілометрів був катастрофою, але зате я давав фори всім у силових показниках. Тому, вважаю, дітям було б цікаво, якби в школі зробили тренажерний зал, щоб учні могли працювати з навантаженнями, принаймні, з маленькими гантелями. Можливо, чиновникам не вигідно мати здорову націю. Адже всі досягнення спортсменів здобуваються всупереч, а не завдяки підтримці держави. (Ірина Григоращук)
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.